شناسه خبر : 38132

اختصاصی چابک آنلاین؛

استعفا؛ پایان کار رئیس فدراسیون جنجالی!

استعفا؛ پایان کار رئیس فدراسیون جنجالی!

لوئیس روبیالس به دلیل انجام حرکت غیراخلاقی با جنیفر هرموسو پس از پیروزی تیم ملی اسپانیا مقابل انگلیس در فینال جام جهانی زنان از سمت خود استعفا داد.

چابک آنلاین، ایمان گودرزی، روبیالس پس از پیروزی اسپانیا مقابل انگلیس در فینال ماه گذشته جام جهانی، حرکتی غیر اخلاقی با هافبک تیم انجام داد و هرموسو بعد از آن مدعی شدکه این کار توافقی نبوده است. 

بعد از این اتفاق، فیفا روبیالس را تعلیق کرد تا تحقیقات در مورد رفتار او انجام شود و هرموسو نیز  شکایتی را به دادستانی ملی در دادگاه عالی اسپانیا ارائه کرد.

روبیالس علیرغم انتقاداتی که برای او به وجود آمده، مدعی شد که کار او با رضایت دو طرف بوده و از حرف خود کوتاه نمی‌آمد. 

با این وجود، رئیس فدراسیون در مصاحبه ای که با پیرس مورگان داشت تایید کرد که از سمت خود کناره گیری می کند و گفت: «البته که نمی توانم به کارم ادامه دهم.»

او با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که استعفای خود را به پدرو روچا، سرپرست فدراسیون اسپانیا ارائه کرده است.

روبیالس ادامه داد:«من استعفای خود را از سمت ریاست فدراسیون فوتبال ارائه کرده ام. 

پس از تعلیق فیفا به علاوه بر بقیه مراحلی که علیه من باز شد، مشخص است که نمی توانم به سمت خود بازگردم.»

روبیالس افزود: «من با پدرم و دخترانم صحبت کرده‌ام... و برخی از دوستان بسیار نزدیکم به من گفته‌اند لوئیس، حالا باید روی عزت نفست تمرکز کنی و به زندگی ادامه دهی. 

وقتی می‌دانید احتمالا به افراد و ورزشی که دوست دارید آسیب می رسانید بهتر است در این شرایط کاری را که باید انجام دهید.»

استعفای او پس از برکناری خورخه ویلدا سرمربی اسپانیا در روز سه شنبه صورت گرفت. 

فیفا پیش از این به طور موقت به مدت 90 روز او را از تمام فعالیت های فوتبالی محروم کرد تا اطلاعات بیشتری از پرونده او به دست آورد. 

شکایت حقوقی هرموسو به این معنی است که روبیالس ممکن است با اتهامات قضایی روبرو شود. 

بر اساس قانون این کشور، در صورت مجرم شناخته شدن برای تعرض جنسی، ممکن است با جریمه نقدی یا مجازات یک تا چهار سال زندان روبرو شود.

دادستان‌ها  اعلام کردند، ممکن است تحت فشار قرار دادن هرموسو برای انجام این کار یک عمل اجباری تلقی شود. آنها همچنین از قاضی خواسته اند که روبیالس برای ادای شهادت مقدماتی در دادگاه حاضر شود.

اگر قاضی ملی با رسیدگی به پرونده موافقت کند تحقیقات دادگاه  رسمی می شود و باید منتظر ماند تا پرونده مختومه و یا روبیالس مجرم شناخته شود.

آینده فدراسیون فوتبال اسپانیا چیست؟

فدراسیون فوتبال اسپانیا (RFEF) بابت خسارت عظیم ناشی از اقدامات روبیالس عذرخواهی کرد.

پدرو روچا، سرپرست فدراسیون اسپانیا با ارسال نامه ای این سازمان را از اقدامات روبیالس دور کرد و گفت که از این اقدامات شرمنده است.

در نامه روچا آمده است: «خسارت وارد شده از این اتفاق به فوتبال، ورزش و جامعه اسپانیا و ارزش های فوتبال و ورزش، بسیار زیاد بوده است. 

اقدامات روبیالس در خلاف جهت ارزش های فدراسیون فوتبال و کل جامعه اسپانیا است. 

اقدامات او را باید فقط به او نسبت داد، زیرا او تنها مسئول این اقدامات در برابر جامعه و نهادهای حاکم بر ورزش و در صورت لزوم در برابر عدالت است. 

این عمل تنها موضع آقای روبیالس بود، نه موضع فدراسیون، برای درد و ناراحتی که این موضوع ایجاد کرده متاسف و شرمنده هستیم.»

 

ارسال نظر