شناسه خبر : 33221

احتمال طغیان رودخانه ها در استان تهران

احتمال طغیان رودخانه ها در استان تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به احتمال طغیان رودخانه ها در استان هشدار داد و گفت: مردم طی امروز و فردا از اسکان کنار رودها و صعود به ارتفاعات اجتناب کنند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا،  حامد یزدی مهر در این باره اظهار داشت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی از ظهر امروز پنجم تا فردا چهارشنبه ششم اردیبهشت در نیمه شمالی استان به ویژه ارتفاعات مخاطراتی را خواهیم داشت. در مدت مذکور طبق اعلام هواشناسی در بعضی ساعات رگبار شدید باران با رعد و برق و تندباد موقتی و در مناطق مستعد بارش تگرگ مورد انتظار است که در این خصوص ضمن اطلاع رسانی باید  تمهیداتی انجام شود.

وی با بیان اینکه از مخاطرات سامانه بارشی اعلام شده امکان طغیان و سیلابی شدن رودخانه ها و  جاری شدن روان‌آب وجود دارد گفت: توصیه و هشدار جدی مدیریت بحران به همه مردم عزیز این است که از اتراق کنار رودخانه ها بپرهیزند.

وی با اشاره به اینکه احتمال وقوع صاعقه و بارش تگرگ نیز پیش بینی شده است عنوان داشت: از همه کوهنوردان آماتور و حرفه ای می خواهیم هشدار های اعلام شده را جدی بگیرند و از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر لزوم‌ آمادگی کامل دستگاه‌های اجرایی و امدادی، تاکید کرد و اظهار داشت: لایروبی کانال‌ها و آب‌روها در دستور کار مسئولان مربوطه باشد.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، یزدی مهر همچنین در خصوص لغزندگی جاده ها و  آبگرفتگی معابر هشدار داد و گفت: از همه کسانی قصد سفر و تردد در محورهای کوهستانی را دارند میخواهیم احتیاط های لازم را داشته باشند تا خدایی ناکرده با حادثه ناگوار روبرو نشوند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای