شناسه خبر : 32517

هشدار سازمان هواشناسی نسبت به غرق شدن شناگران در آب‌های خلیج فارس

هشدار سازمان هواشناسی نسبت به غرق شدن شناگران در آب‌های خلیج فارس

سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار دریایی سطح نارنجی از وزش باد نسبتا شدید همراه با بارش باران و افزایش ارتفاع امواج در نواحی ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و خوزستان، در شمال خلیج فارس در روز جاری (یکشنبه) و فردا خبر داد که خطر غرق شدن شناگران را به دنبال دارد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، بر اساس اطلاعیه روز یکشنبه سازمان هواشناسی، سامانه وزش باد نسبتا شدید و گاهی شدید، همراه با بارش باران و رعدو برق و افزایش ارتفاع امواج طی امروز و فردا نواحی ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و خوزستان، در شمال خلیج فارس را در بر می‌گیرد.

این سامانه با افزایش وزش باد نسبتا شدید و افزایش ارتفاع موج و تلاطم دریا در سواحل استان خوزستان تا ۱.۵ متر، در سواحل استان بوشهر تا ۲ متر و در فراسواحل استان‌های بوشهر و خوزستان بیش از ۲ متر همراه خواهد شد.

سازمان هواشناسی نسبت به خطراتی مثل غرق شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های صیادی، خسارت به شناورهای سبک، صیادی، تفریحی، نیمه سنگین، اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه‌ها و آسیب به تاسیسات دریایی در سواحل و فراسواحل هشدار داده است.

ممنوعیت در فعالیت‌های تفریحی (به‌ویژه غواصی و شنا)، ممنوعیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و قایق‌های صیادی و تفریحی، تمهیدات لازم به‌منظور پیشگیری از هر گونه خسارت، جمع‌آوری تورهای صیادی و به‌ویژه اتخاذ تمهیدات لازم برای فعالیت‌های تاسیسات دریایی و صنایع فراساحلی در فراسواحل از توصیه‌های این سازمان است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای