شناسه خبر : 45323

نوسازی یک میلیون و ۵۰ هزار واحد در کشور

نوسازی یک میلیون و ۵۰ هزار واحد در کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی ایران گفت: مالکان و سازندگان در محلات هدف بازآفرینی شهری از فرصت طلایی بهره‌مندی از بسته‌های تشویقی برای نوسازی واحدهای فرسوده استفاده کنند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، "محمد آئینی" با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی سهم بالایی در زندگی و اقتصاد مردم ایفا می‌کند، بیان داشت: بخش مسکن به عنوان پیشران اقتصاد است و با فعال شدن حوزه مسکن در حدود ۱۱۰ شغل در رشته‌های مختلف دیگر در جامعه فعال می‌شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ازدواج جوانان کشور و نیاز آنان به مسکن و وجود سقف‌های لرزان در محدوده بافت‌های فرسوده شهری، گفت: براساس قوانین کشور، سالی یک میلیون ‌واحد مسکن در کشور باید ساخته شود.

آئینی با بیان اینکه از ابتدای برنامه نوسازی مسکن در کشور، در حدود یک میلیون و ۳۰ هزار واحد مسکن ساخته شده، اعلام کرد: تا پایان امسال این رقم به یک میلیون ۵۰ هزار واحد مسکن نوسازی خواهد رسید که این یک رکورد در جامعه محسوب می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مالکان و سازندگان در محلات هدف بازآفرینی شهری از فرصت طلایی بهره مندی از بسته‌های تشویقی برای نوسازی واحدهای فرسوده استفاده کنند، بیان داشت: دولت، شهرداری و نظام بانکی حمایت همه جانبه از حوزه بازآفرینی شهری دارند.

ارسال نظر