شناسه خبر : 33174

قیمت جدید پارکینگ‌های فرودگاه امام خمینی(ره) اعلام شد

قیمت جدید پارکینگ‌های فرودگاه امام خمینی(ره) اعلام شد

معاون امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهر فرودگاهی امام خمینی با اعلام شرایط پذیرش و قیمت پارکینگ‌های این فرودگاه، گفت: هزینه استفاده از پارکینگ شماره یک به‌ازای هر ساعت برای ۶ ساعت اول پنج هزار تومان و از ساعت هفتم به بعد ۱۰ هزار تومان است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، اطلاع رسانی و امور بین‌الملل شهر فرودگاهی امام خمینی، «محسن رسولیان» در خصوص پارکینگ‌های شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، اظهار کرد: پارکینگ شماره یک (پارکینگ ساعتی) در دو طبقه آماده پذیرش خودروهای مسافرین است و ظرفیت پذیرش ۱۵۰۰ خودرو را داراست و به منظور دسترسی به پارکینگ شماره ۱ تنها کافی است از آسانسورها و یا سطوح شیب‌دار ترمینال مسافری شماره ۱ استفاده کرد.

وی توضیح داد: جانمایی این پارکینگ در طبقات زیرین ترمینال شماره یک است. هزینه استفاده از این پارکینگ به‌ازای هر ساعت برای شش ساعت اول پنج هزار تومان و از ساعت هفتم به بعد ۱۰ هزار تومان است.

رسولیان افزود: همچنین ورودی این پارکینگ تا یک ساعت ۱۰ هزار تومان است و چون محاسبه هزینه این پارکینگ ساعتی است استفاده از پارکینگ شماره یک جهت بدرقه و استقبال از مسافران پیشنهاد می‌شود.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: پارکینگ مناسب برای پارک خودرو مسافرین پارکینگ شماره ۳ و ۴ (پارکینگ روباز) با ظرفیت ۱۰ هزار خودرو در روبروی ترمینال مسافری شماره یک و جنب مجموعه هتل‌های فرودگاهی در دسترس است. استفاده از پارکینگ شماره ۳ و ۴ جهت توقف‌های چندروزه و هفتگی پیشنهاد می‌شود.

وی تصریح کرد: هزینه استفاده از این پارکینگ‌ها برای ورودی تا یک ساعت، هر ساعت توقف و هزینه توقف شبانه‌روزی به ترتیب ۲۲۰۰، ۷ هزار و ۴۰ هزار تومان است. دسترسی به پارکینگ روباز از طریق پل ارتباطی و نیز شاتل‌های فرودگاهی امکان‌پذیر است.

معاون امور اقتصادی فرودگاه امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه علاوه بر این پارکینگ رو باز شماره ۲ با ظرفیت ۸۴۰ خودرو در مقابل پاسگاه پلیس راهور و پارکینگ رو باز شماره پنج با ظرفیت ۱۲۰۰ خودرو در محدوده گمرک تجاری و ترمینال بار شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) جانمایی شده است، افزود: هزینه استفاده از این پارکینگ‌ها برای ورودی تا یک ساعت توقف پنج هزار تومان و برای هر ساعت توقف بیشتر ۱۵۰۰ تومان و توقف شبانه‌روزی شامل هزینه ۲۰ هزار تومانی می‌شود.

رسولیان گفت: عمده استفاده از این پارکینگ جهت پارک خودروهای توقیف شده توسط نیروی انتظامی در سطح شهر فرودگاهی است که البته در زمان پیک سفرها امکان پارک خودروی شخصی در این پارکینگ نیز فراهم می‌شود، در صورت فعال‌شدن امکان پارک خودرو در این پارکینگ، شاتل‌های فرودگاهی اقدام به جابه‌جایی بار و مسافر بین پارکینگ شماره ۲ و ترمینال مسافری می‌کنند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای