شناسه خبر : 26857

دادگاه آرژانتین خدمه ایرانی هواپیمای توقیف‌شده ونزوئلایی را آزاد کرد

 دادگاه آرژانتین خدمه ایرانی هواپیمای توقیف‌شده ونزوئلایی را آزاد کرد

۱۲ خدمه از ۱۹ خدمه هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ خطوط هواپیمایی ونزوئلا که در آرژانتین توقیف بود، آزاد شدند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، منابع محلی در آرژانتین اعلام کردند که دادگاهی در این کشور حکم آزادی 12 خدمه از 19 خدمه یک هواپیمای بوئینگ 747 ونزوئلا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ صادر کرده است. از مجموع 19 خدمه این هوپیما 5 نفر ایرانی و 14 نفر اهل ونزوئلا هستند.

این هواپیما در ماه ژوئن توسط آرژانتین توقیف شده بود. دادگاه تجدیدنظر منطقه لاپلاتا در بوئنوس آیرس، حکم آزادی 12 خدمه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ صادر کرده و همچنین حکم داده است تا طی 10 روز آینده موضوع تحقیق از خدمه این هواپیما جمع‌بندی شود.

هواپیمای باری متعلق به خطوط هوایی ونزوئلا یک سال قبل از توقیف از سوی شرکت هواپیمایی ماهان به ونزوئلا فروخته شده بود و اوایل ماه ژوئن با 19 خدمه اهل ایران و ونزوئلا در آرژانتین فرود آمد. پس از فرود این هواپیما دادگاهی در آمریکا از آرژانتین خواست تا  این هواپیما را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ توقیف کند.

نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا گفته؛ حکم دادگاه با هدف دزدیدن این هواپیما صادر شده است.

آمریکا می‌گوید: آرژانتین از کشورهایی که تحریم شده‌اند حمایت می‌کند و درواقع فرود این هواپیما به یک مشکل سیاسی برای بوئنوس آیرس تبدیل شده است.

آلبرتو فرنداندز، رئیس‌جمهور چپ‌گرای آرژانتین، نسبت به تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا منتقد است.

به گفته اداره ملی مهاجرت آرژانتین، مقامات این کشور به دلیلی که هواپیما برای ورود به آسمان آرژانتین ارائه کرده اند، مشکوک هستند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای