شناسه خبر : 26823

بلیت‌های هواپیما از ساعت ۲۰ روی سامانه فروخته می‌شود

 بلیت‌های هواپیما از ساعت ۲۰ روی سامانه فروخته می‌شود

سرپرست شرکت ایران ایر (هما) با بیان اینکه تا امروز تاخیر آزاردهنده‌ای برای پروازهای اربعین در این شرکت نداشتیم، گفت: بلیت‌های لغوشده توسط زائران و بلیت‌های برگشت که تا کنون فروش نرفته، از ساعت ۲۰ روی سیستم قرار می‌گیرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، شمس‌الدین فرزادی‌پور در نشستی با بیان اینکه مجموعا ۱۹۸ پرواز برای اربعین برنامه‌ریزی شده، اظهار کرد: تا امروز ۸۴ پرواز انجام شده و ۱۱۴ پرواز باقی مانده که در روزهای آینده ارائه خواهد شد. در بازه ۱۵ تا ۳۱ شهریور ماه، ۴۳ هزار و ۵۷۰ صندلی ارائه شده است که از این تعداد ۱۸ هزار و ۲۱۰ صندلی فروخته شده و ۲۵ هزار و ۳۶۰ صندلی باقی مانده است.

وی ادامه داد: تعداد کل صندلی‌هایی که به صورت قطعی فروخته شده، ۲۶ هزار و ۱۹۴ صندلی است و ۸۰۰ صندلی رزرو شده که به لحاظ نقص مدارک منتظریم تحویل داده شود، در مجموع ۲۶ هزار و ۹۰۰ صندلی خواهیم فروخت، باقی مانده صندلی‌ها خصوصا در مسیرهای برگشت موجود است.

سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی با بیان اینکه بلیت‌های عراق در ایام معمول، به صورت چارتری ارائه می‌شود، گفت: با ممنوعیت فروش چارتری در ایام اربعین مصوب شد از بازه ۲۰ تا ۳۰ شهریورماه، بلیت‌ها با قیمت شش میلیون تومان برای مسیر رفت و برگشت فروخته شود که ما در ایران‌ایر پیش‌فروش بلیت‌ها با این قیمت را از ۱۸ شهریور آغاز کردیم.

فرزادی‌پور با بیان اینکه بلافاصله پس از  علمیات حج که یک فرایند سخت و شبانه‌روزی بود و توانستیم خدمات قابل قبولی به حجاج ارائه دهیم، ناوگان را برای پروازهای اربعین آماده کردیم، گفت: برای انجام پروازهای اربعین، ناوگان نیاز به بازرسی‌ها و چک‌های دوره‌ای داشتند و با انجام این چک‌ها، آماده برگزاری پروازهای اربعین بودیم و از یک ماه قبل از پروازهای اربعین برنامه‌ریزی‌ها را شروع کردیم و تا ۳۰ شهریورماه، پروازهای اربعین انجام می‌شود.

نداشتن وب‌سایت فروش، مشکلاتی برای ایران‌ایر ایجاد کرد

وی با بیان اینکه از روز اول که فروش سیستمی بلیت‌های اربعین را شروع کردیم و چند شرکت هواپیمایی موفق به فروش اینترنتی نبودند، هجمه متقاضیان زیاد بود، گفت: ما فاقد سایت فروش بودیم و مشکلاتی برای زیرساخت‌هایمان ایجاد شد و در تلاش برای راه‌اندازی این سایت برای ارائه بلیت و سایر خدمات هستیم.  در عین حال در سه روز اول، بیش از ۲۱ هزار بلیت به‌صورت دستی و بدون استفاده از نرم‌افزار صادر کردیم، با وجود اینکه فروش حضوری نداشتیم.

سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی با بیان اینکه تا پایان اربعین، ایران‌ایر هیچ کاری به جز ارائه خدمات مناسب و پیگیری موضوع مربوط به زائران ندارد، افزود: آمار فروش ایران‌ایر در سامانه‌های ما ثبت شده و کوچک‌ترین تغییری نمی‌توانیم در آنها انجام دهیم. تا کنون ۴۰۰۰ بلیت اربعین به صورت اینترنتی و ٢١ هزار بلیت به صورت حضوری و گروهی به فروش رفته است. بسیاری از زائران به‌صورت گروهی بلیت خریدند، اما هیچ فروش سفارشی نداشتیم و بخشی از فروش‌های گروهی هم برای سازمان‌ها بوده‌ است.

فرزادی‌پور با بیان اینکه سعی می‌کنیم از سال آینده،   مسیر فروش بلیت به‌صورت اینترنتی را توسعه دهیم، افزود: به دلیل مشکلات زیرساختی نمی‌توانستیم هجمه ۶۰ هزار نفر برای خرید بلیت به‌صورت اینترنتی ایجاد کنیم. از این رو برای سال‌های آینده برای مراسم‌هایی مانند اربعین، هم بستر الکترونیکی را توسعه خواهیم داد و هم دفاتر موقت بیشتری برای فروش حضوری ایجاد خواهیم کرد.

شرکت‌های هواپیمایی، پروازهای اربعین را با هدف سوددهی انجام نمی‌دهند

وی با بیان اینکه امسال با توجه به حجم بالای زائران، برخی زودتر برمی‌گردند که باعث می‌شود پروازهایمان یک‌طرفه نباشد، خاطرنشان کرد: حتی اگر ۱۰۰ درصد پروازها به صورت رفت و برگشت با ظرفیت پر انجام شود باز هم نرخ بلیت شش میلیون تومانی سودده نیست، زیرا فرودگاه نجف به ازای هر مسافر یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان هزینه خدمات فرودگاهی مطالبه می‌کند. بنابراین شرکت‌های هواپیمایی، پروازهای اربعین را با هدف آورده انجام نمی‌دهند.

سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی با اشاره به تاخیرهایی که در پروازهای اربعین صورت گرفته، اظهار کرد: تا امروز تأخیر آزاردهنده نداشتیم، البته انتقال پروازها از ترمینال یک فرودگاه امام به ترمینال سلام برای ایران‌ایر مشکلاتی ایجاد کرد، زیرا تمام خدمات و تجهیزاتمان در ترمینال یک مستقر است و مجبور شدیم تجهیزات و نیروهای خود را به دو بخش تقسیم کنیم، با وجود این، ایجاد ترمینال سلام، برای زائران فضای مناسبی ایجاد کرد.

فرزادی‌پور ادامه داد: بعضی پروازها به‌صورت آن‌تایم و سر ساعت انجام می‌شود، اما عواملی هم باعث تاخیرات ۲۰ تا ۴۰ دقیقه‌ای برای پروازهایمان شد. از جمله اینکه باید یک مسافت ۳.۵ تا ۵.۵ کیلومتری را بین دو ترمینال یک و سلام جابه‌جا می‌شدیم. همچنین به‌دلیل ترافیک پرواز و حجم پروازها از ایران و زمان انتظار برای هولدینگ و نشستن در فرودگاه نجف که تا نیم ساعت هم طول می‌کشید، تاخیرهایی وجود دارد و به‌دلیل پیوستگی پروازها هم یک تاخیر روی پروازهای بعدی تاثیر می‌گذارد؛ اما با توجه به وضعیت موجود در اربعین، تاخیر جدی نداشتیم.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای