شناسه خبر : 33672

۱۰۰ هزار خانه روستایی در مناطق حادثه‌خیز فارس بیمه رایگان حوادث می‌شوند

۱۰۰ هزار خانه روستایی در مناطق حادثه‌خیز فارس بیمه رایگان حوادث می‌شوند

مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای استانداری فارس اعلام کرد که ۱۰۰ هزار خانه روستایی در مناطق حادثه خیز استان بیمه رایگان حوادث می‌شوند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، حامد رستمی سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت در جمع خبرنگاران بیان کرد: با پیگیری‌های استاندار و حمایت‌های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) یکصد هزار منزل مسکونی روستایی غیرمقاوم در استان تحت پوشش بیمه حوادث بنیاد برکت قرار می‌گیرد.

او افزود: با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد برکت و استانداری فارس به منظور اجرای سیاست‌های حمایتی و گسترش خدمات بیمه‌ای در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته و به‌ویژه روستاها، ۱۰۰ هزار باب واحد مسکونی کم دوام واقع در مناطق حادثه خیز روستایی سراسر استان به رایگان بیمه حوادث می‌شوند. 

مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای استانداری فارس خاطرنشان کرد: هر سال در استان شاهد بروز حوادث و بلایای طبیعی هستیم؛ خانه‌های روستایی که عموما با معماری سنتی ساخته شده و استحکام لازم را ندارند در نتیجه این حوادث بیشترین آسیب را می‌بینند و این آسیب‌ها اگر با محرومیت منطقه همراه باشد درد و اندوه دو چندان به همراه دارد. 

رستمی ادامه داد: بر همین اساس، تدبیری اندیشیده شده تا با همکاری بنیاد برکت فاز جدیدی از بیمه رایگان خانه‌های روستایی ایجاد شود تا خدایی ناکرده اگر این منازل بر اثر بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و غیره آسیب دیدند خسارت آن‌ها به دور از دغدغه جذب و ایجاد اعتبار در دستگاه‌های اجرایی و به صورت نقدی جبران و پرداخت شود.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای