شناسه خبر : 14391

اختصاصی چابک آنلاین؛

مدیر بیمه‌های آتش سوزی شرکت بیمه آرمان اظهارکرد: درحال حاضر اموال سازمان‌های دولتی و وابسته به دولت به ارزش دفتری و با مبالغ غیر واقعی بیمه شده اند اما در ابلاغ جدید همه سازمان‌ها مکلف هستند که اموال را به قیمت واقعی بیمه کنند.

چابک آنلاین، بهاره تاجرباشی، چندی پیش، دولت در راستای تکلیف مندرج در قانون مدیریت بحران کشور و به پیشنهاد مشترک وزارت امور اقتصادی و دارایی کشور، آیین‌نامه اجرایی توسعه پوشش بیمه‌ای اموال دستگاه‌های اجرایی به قیمت کارشناسی را تصویب کرد.

"میثم کرمانی" درگفت وگو با چابک آنلاین، گفت:  بیمه های اموال نقش موثری برای حفظ و نگهداری ثروت و دارایی های ملی دارد و اموال دولتی هم جزو داراییهای ملی هستند و یکی از راههای حراست از آنها بیمه است.

مدیربیمه های آتش سوزی شرکت بیمه آرمان با بیان اینکه فرهنگ بیمه یعنی اینکه اشخاص به وجود آن احساس نیاز کنند، گفت: دولت این نیاز را احساس کرده  ودیگر نگرانی از بابت فرهنگ بیمه وجود ندارد.

کرمانی ادامه داد: باتوجه به اینکه کشور در چند سال گذشته دچار بلایای طبیعی بسیاری شده و الان هم درگیر بیماری کووید 19 است، دولت نیاز به بیمه را بیش از پیش احساس کرده است.

وی تصریح کردکه دولت اولین جایگاهی است که تمام ثروت و دارایی ملی را دراختیار دارد وزمانیکه فرهنگ بیمه در اموراجرایی کشور بالا رود در سایر اقشار جامعه هم نفوذ پیدا می کند.

مدیربیمه های آتش سوزی شرکت بیمه آرمان، گفت: درگذشته قانون بیمه اموال دولتی وجود داشت و بیشتر اموال دولتی بیمه هستند ولی هیچکدام نرخ کارشناسی نبودند.

کرمانی با بیان اینکه در قانون جدید به صراحت به نرخ کارشناسی اشاره شده، افزود: درحال حاضر اموال سازمان های دولتی و وابسته به دولت به ارزش دفتری و با مبالغ غیر واقعی و بسیارپایین بیمه شده اند.

وی اذعان داشت که، درقانون جدید همه سازمان ها مکلف هستند که اموال را به قیمت واقعی بیمه کنند و بیمه نامه ها تنها برای رفع تکلیف نبوده وبه واقعیت نزدیک شوند.

مدیر بیمه های آتش سوزی شرکت بیمه آرمان، اظهارکرد: مهمترین مسئله بیمه دربخش اموال و داراییها حفظ وحراست از آنها است و وقتی خسارتی اتفاق می افتد یکی از موارد مهم  سرشکن شدن خسارت در سطح ملی است.

کرمانی ادامه داد: ولی چون اموال دولتی و ثروت های ملی کشوررقم های بسیاربالا و قابل ملاحظه ای است دولت باید به فکر مکانیزم بیمه اتکایی و تقسیم ریسک در سطح جهانی باشد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای