شناسه خبر : 35080

کدام مدارس مجاز به دریافت شهریه از والدین هستند؟

کدام مدارس مجاز به دریافت شهریه از والدین هستند؟

رئیس ستاد ثبت نام وزارت آموزش و پرورش توضیحاتی درباره مدارس مجاز به دریافت شهریه از والدین را ارائه کرد.

به گزارش چابک انلاین به نقل ازمهر ، مدارس غیردولتی دسته اول مدارسی هستند که مجاز به اخذ شهریه اند اما باید تنها شهریه مصوب خود را که در سامانه https://mosharekatha.ir مشخص شده است؛ دریافت کنند.

 مدارس غیر دولتی تنها می‌تواند شهریه مصوب در سامانه مشارکت‌ها را اخذ کنند و مجاز به دریافت شهریه مکمل و شهریه فوق برنامه و تابستانی در زمان ثبت نام نیستند.

رئیس ستاد ثبت نام وزارت آموزش و پرورش افزود: دسته دوم مدارسی که مجاز هستند در هنگام ثبت نام شهریه دریافت کنند مدارس سمپاد هستند که تحت عنوان حق ثبت می‌توانند وجهی را دریافت کنند. عدد این شهریه برای هر مدرسه سمپاد نیمی از متوسط دریافتی مدارس غیر دولتی منطقه خودشان است.

مدارس سومی که مجاز به دریافت وجه هستند مدارس شاهد هستند که تحت عنوان کمک سرانه می‌توانند مبالغی را دریافت کنند. عدد این کمک سرانه در ستاد مدارس شاهد مشخص می‌شود و تخفیفات لازم هم در نظر قرار خواهد گرفت.

رئیس ستاد ثبت نام وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس دولتی، هیأت امنایی و نمونه دولتی تنها می‌توانند هزینه بیمه به مبلغ ۳۰ هزار تومان را در هنگام ثبت‌نام دریافت کنند؛ البته مدارس هیات امنایی و نمونه دولتی در طول سال با هماهنگی انجمن اولیا و مربیان، می‌توانند مبالغی را تحت عنوان هزینه‌های مشارکت با رضایت و هماهنگی اولیا دریافت کنند.

رئیس ستاد ثبت نام وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: اولیا در صورت مشاهده هر گونه تخلف می‌توانند شکایات خود را در سامانه https://mosharekatha.ir ثبت کنند.

ارسال نظر