شناسه خبر : 32126

گل‌ و گیاه شب عید تامین شده است

گل‌ و گیاه شب عید تامین شده است

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه تهران گفت: برای کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از هدر رفت گندم قرار است امسال نیز مانند سال‌های قبل به جای گندم، نارنج، ماش و قره ماش کاشته شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، غلامحسین سلطان‌محمدی، با بیان اینکه سال گذشته با شیوع کرونا و کاهش تقاضای خرید گل و گیاه باغداران ضرر و زیان بسیاری کردند، گفت: امسال قطعا با عبور از کرونا شرایط بهتر خواهد شد.

وی ادامه داد: امسال به میزان کافی لاله، سنبل، سینره، سیکلمه، پامچال و شمعدانی برای شب عید تولید شده است و هیچ کمبودی وجود ندارد.

 رئیس اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه و بذر و نهال استان تهران اضافه کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید قیمت گل نسبت به سال‌های گذشته گران نشده است. البته لاله و سنبل نیز به دلیل اینکه پیازهایشان وارداتی است نسبت به سایر گیاهان قیمت بیشتری دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به سبزه شب عید نیز اشاره کرد و گفت: پیشنهاد داده‌ایم که برای از بین نرفتن گندم و کاهش هزینه‌ها برای سبزه از ماش، قره ماش و تخم‌ نارنج استفاده شود. یکی از مزایای کاشت نارنج این است که می‌توان پس از پایان بهار در باغچه آن را کاشت.

سلطان محمدی در پایان گفت: ۵۰ درصد سبزه‌های موجود در بازار نارنج و مابقی نیز  ماش، قره‌ ماش و... است.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای