شناسه خبر : 25383

چه کسانی در معرض خطرات ناشی از هوش مصنوعی هستند؟

چه کسانی در معرض خطرات ناشی از هوش مصنوعی هستند؟

هوش مصنوعی علیرغم تسهیل فعالیت‌های انسان و تغییر آینده، می‌تواند خطرات بسیاری را هم به همراه داشته باشد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، از آنجایی که هوش مصنوعی (AI) به طور فزاینده‌ای بر عملکرد محصولاتی که مصرف‌کنندگان هر روز استفاده می‌کنند تاثیر می‌گذارد، بحث در مورد اینکه چه کسی در معرض هوش مصنوعی است احتمالا پیچیده‌تر می‌شود. برای شرکت‌هایی که این محصولات را تولید می‌کنند، آگاهی از خطرات مربوط به شهرت، خطرات تجاری یا مصرف‌کننده مهم است.

هوش مصنوعی ممکن است تحت مجموعه‌ای از تعهدات، برنامه‌ها یا سیاست‌ها قرار گیرد، اما بسیاری از خطرات مرتبط با هوش مصنوعی تنها تا حدی قابل بیمه هستند.

پذیرش‌نویس‌ها به محصول نگاه می‌کنند، اگر محصولی بی‌ضرر باشد که احتمال آسیب‌رسانی آن بسیار کم باشد، نرخ آن پایین خواهد بود. اگر خطر ایجاد خسارت زیاد باشد، این میزان بالا خواهد بود. در صورتی که هوش مصنوعی به اجزای حیاتی متصل باشد، احتمالا آن را در رده پرخطر، با حق بیمه بالا قرار می‌دهد، اما زمانی که یک محصول برای کشف پوشش آنقدر جدید است، شرکت‌های بیمه ممکن است از منابع دیگر به عنوان مدلی برای ارائه پوشش استفاده یا ممکن است کاملا رد کنند.

16345427_212

علیرغم عوامل خطر بالقوه، نظرسنجی اخیر Ipsos نشان داد که تقریبا ۶۰ ٪ از مردم فکر می‌کنند محصولات و خدمات هوش مصنوعی زندگی آن‌ها را آسان‌تر می‌کند و ۶۰ ٪ نیز انتظار دارند که هوش مصنوعی زندگی روزمره آن‌ها را عمیقا در سال‌های آینده تغییر دهد. به جرات می‌توان گفت که هوش مصنوعی به تغییر جهان ما ادامه خواهد داد و در کنار آن، پوشش بیمه نیز ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای