شعله‌های گاز در ۹ شهر و ۱۳۰ روستای سیستان و بلوچستان روشن شد

 شعله‌های گاز در ۹ شهر و ۱۳۰ روستای سیستان و بلوچستان روشن شد

شعله‌های آبی گاز طبیعی در دولت سیزدهم در ۹ شهر و ۱۳۰ روستای استان سیستان و بلوچستان روشن شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم، آیین بهره‌برداری رسمی از گازرسانی به ۹ شهر علی‌اکبر، بنجار، محمدآباد، زهک، ادیمی، بزمان، اسماعیل‌آباد، خاش و زابل و ۱۳۰ روستا در استان سیستان و بلوچستان امروز (پنجشنبه، ۱۷ خرداد) با حضور جواد اوجی، وزیر نفت و جمعی از مسئولان استانی و مدیران ارشد صنعت گاز در سیستان و بلوچستان و محمد مخبر، سرپرست ریاست‌جمهوری به‌صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد.

مجموع سرمایه‌گذاری انجام‌شده برای تکمیل پروژه‌های گازرسانی به این ۹ شهر، ۵۴۸ میلیارد تومان بوده و هزار و ۶۷۲ کیلومتر شبکه‌گذاری نیز اجرایی شده است.

 حدود ۵۰۰ میلیارد تومان نیز هزینه گازرسانی به ۱۳۰ روستا بوده که در مجموع این شهرها و روستاها، که ۷۰ هزار خانوار از گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

وزارت نفت و صنعت گاز در دولت سیزدهم همسو با اهداف راهبردی خود به‌منظور تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و توجه به مناطق کم‌برخوردار کشور، پروژه‌های گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان را شتاب داد؛ به طوریکه اکنون در آستانه سه سالگی این دولت، گازرسانی به ۹ شهر و ۱۳۰ روستای این استان تکمیل شده است.

۱۳ شهر از مجموع ۵۵ شهر و ۱۴۴ روستا از مجموع ۳ هزار و ۲۸۰ روستای دارای قابلیت گازرسانی در سیستان و بلوچستان، از نعمت گاز بهره‌مند هستند که از این تعداد، ۹ شهر و ۱۳۰ روستا در دولت سیزدهم گازرسانی شده‌اند. عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۰ شهر و ۳۵۰ روستا نیز در حال اجراست.

از سویی درمجموع، ۵ هزار و ۵۸۶ کیلومتر شبکه گاز نیز در این استان اجرایی شده که ۲ هزار و ۳۱۵ کیلومتر آن در دولت کنونی انجام شده است.

ارسال نظر