شناسه خبر : 44491

تولید ۳۸میلیون تن کنسانتره آهن توسط شرکت‌های بزرگ

تولید ۳۸میلیون تن کنسانتره آهن توسط شرکت‌های بزرگ

- سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) اعلام کرد: شرکت های بزرگ معدنی، طی ۹ ماهه امسال، بیش از ۳۸ میلیون تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا،  ۹ شرکت تولید کننده کنسانتره از ابتدای فروردین تا پایان آذر، ۳۸ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۹۳۶ تن محصول تولید کردند که در مقایسه با رقم تولید شده در مدت مشابه سال گذشته (۳۶ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۹۶ تن)، حدود ۶ درصد رشد نشان می دهد.

از این میزان، شرکت های «گل گهر» ۸ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۷۴۳ تن، «چادرملو» ۸ میلیون و ۴۰ هزار و ۱۰۷ تن، «گهرزمین» ۶ میلیون و ۶۵۸ هزار و ۵۳۵ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۳ میلیون و ۶۲۷ هزار و ۹۲۱ تن، «صنایع معدنی فولاد سنگان» ۲ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۹۳۹ تن، «مرکزی» ۲ میلیون و ۸۸۵ هزار و ۳۵۷ تن، «سناباد» یک میلیون و ۹۶۹ هزار و ۴۴۲ تن، «اپال پارسیان سنگان» یک میلیون و ۹۳۳ هزار و ۶۴۰ تن، «صبانور» یک میلیون و ۵۸ هزار و ۲۰ تن و «جلال آباد» ۳۱۸ هزار و ۲۳۲ تن تولید کردند.

افزایش ۱۹ درصدی ارسال کنسانتره

تولیدکنندگان بزرگ کنسانتره سنگ آهن طی ۹ ماهه امسال، ۱۳ میلیون و ۸۵۹ هزار و ۴۰۷ تن محصول به شرکت ها ارسال کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (۱۱ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۱۲۷ تن)، ۱۹ درصد رشد نشان می دهد.

شرکت های یاد شده در ماه آذر، ۴ میلیون و ۷۵۳ هزار و ۴۵۰ تن کنسانتره آهن تولید و یک میلیون و ۴۹۰ هزار و ۷۵۴ تن ارسال کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۳ میلیون و ۸۶۲ هزار و ۱۸۰ تن تولید و یک میلیون و ۶۱۹ هزار و ۲۵۷ تن ارسال)، به ترتیب ۲۳ درصد افزایش و ۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.

ارسال نظر