شناسه خبر : 39396

هزینه ساخت نهضت ملی مسکن اعلام شد، هر مترمربع ۸.۲میلیون تومان

هزینه ساخت نهضت ملی مسکن اعلام شد، هر مترمربع ۸.۲میلیون تومان

رئیس انجمن انبوه‌سازان تهران از ارائه پیشنهاد ساخت ۵۰هزار واحد مسکونی به وزیر راه خبر داد و گفت:‌ واحدهای نهضت ملی مسکن متری ۸میلیون و ۲۵۰هزار تومان ساخته می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم، ایرج رهبر ، اظهار کرد:‌ در زمان حضور محمد اسلامی در وزارت راه و شهرسازی بر اساس تفاهمنامه بین انجمن انبوه‌سازان تهران و اداره‌کل راه و شهرسازی استان تهران، متعهد شدیم 20 هزار واحد طرح اقدام ملی را (در ادامه به نهضت ملی مسکن تبدیل شد) بسازیم.

وی ادامه داد:‌ در زمان حاضر از 20 هزار واحد حدود 18 هزار واحد عملیاتی شده و در حال ساخت است. قرارداد 3200 واحد را سال 1400 امضا کردیم و قرارداد سایر واحدها امسال منعقد شد.

وی افزود:‌ این واحدها در اطراف تهران از جمله در شهرهای رباط‌کریم، شهریار، اسلام‌شهر و قرچک در قالب 4 شهرک در حال اجراست.

رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران از توسعه ساخت‌وساز در این شهرک‌ها خبر داد و گفت: اخیراً به وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد داده‌ایم تفاهمنامه 50 هزار واحد دیگر امضا شود. پیش‌بینی می‌کنیم تا یک ماه آینده این تفاهمنامه عملیاتی شود.

رهبر در خصوص قیمت ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن، یادآور شد: در اقدام ملی قرارداد با قیمت 2.7 میلیون تومان برای هر مترمربع به‌همراه یک شاخص تعدیل امضا شد، اخیراً با قیمت جدید یعنی 8 میلیون و 250 هزار تومان (برای ساخت هر مترمربع) قرارداد امضا شده است.

وی بیان کرد: اگر امسال قرارداد 50 هزار واحد را امضا کنیم احتمالاً قیمت ساخت همین حدود یعنی 8 میلیون و 250 هزار تومان خواهد بود، اما چنانچه به سال آینده موکول شود،‌ باید قیمت‌های جدید را کارشناسی کنیم.

وی درباره ظرفیت انبوه‌سازان و توانایی آنها در ساخت مسکن، ابراز کرد:‌ در زمان حاضر 1200 عضو حقیقی و حقوقـی در انجمن انبوه‌سازان داریم که از این تعداد حدود 700 انبوه‌ساز فعال داریم. برای هر کدام از انبوه‌سازان به‌طور متوسط ساخت سالانه 300 تا 400 واحد در نظر گرفته می‌شود.

رهبر افزود:‌ به‌عبارت دیگر انبوه‌سازان استان تهران می‌توانند سالانه 240 هزار واحد مسکن را بسازند و امیدواریم در این زمینه در استان پیشرو باشیم.

 

ارسال نظر