شناسه خبر : 20958

نوبت حمایت از نوآوری است

نوبت حمایت از نوآوری است

امروزه تحول دیجیتال برای شرکت های بیمه ای دنیا به یک اولویت اصلی تبدیل شده است.

‌این شرکت ها دریافته اند که در دنیای دیجیتالی امروز، بسیاری از کسب و کارها محو می‌شوند و شرکت های سازگار که از ایده های نوآورانه استفاده می کنند و می توانند خود را با روندهای فناوری تطبیق دهند باقی خواهند ماند.

ازطرفی بر طبق آخرین نظر سنجی موسسه حسابرسی،بیش از ۸۰ درصد  مشتریان تمایل دارند در هر زمان، هر مکان و  با هر کانال ارتباطی راه دور ودیجیتال(مانند ایمیل،موبایل و تلفن) که برای آنها سهولت بیشتری دارد باکارگزاران و نمایندگان بیمه ای تعامل داشته باشند و خدمات مورد نظر را دریافت کنند.

 درصنعت بیمه ایران،  نقطه آغاز تحول دیجیتال حمایت از فعالیت های نوآورانه به خصوص در اکوسیستم استارت آپی اینشورتک است‌.

این استارت آپ ها با نوآوری تغییرات اساسی در زنجیره ارزش بیمه ایجاد می کنند‌.

درحمایت از این استارت آپ ها و رفع موانع و چالش های فعالیت های آن ها ، نهادهای بالا دستی مانند دولت ،مجلس، وزارت اقتصاد و دارایی ،بیمه مرکزی و پژوهشکده بیمه نقش بسزایی دارند.

عمده موانع و چالش هایی که استارت آپ های اینشورتک با آن رو به رو هستند درچهار بخش ‌زیر ساخت های قانونی،‌ زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری، نیروی انسانی و فرهنگی  و استفاده از فروش و خدمات الکترونیکی خلاصه می شود.

در رفع موانع زیر ساخت های قانونی، نقش دولت و وزارت اقتصاد بسیار پر رنگ است و می توانند قوانین دست و پا گیر اعم از مالیات و بیمه را از سر راه استارت آپ ها بردارند.

اگر یک استارت آپ بخواهد در فضای تجارت الکترونیک، فعالیت کند به درگاه پرداخت و نماد اعتماد نیاز دارد اما برای اخذ نماد اعتماد با برخی چک لیست ها و مجوزهای متعدد مواجه می شود که سازمان های متولی در مسیر آن قرار می دهند درحالیکه دولت می تواند با فراهم سازی یک بستر سند باکس، مجوز فعالیت در یک چارچوب و با حجم  فعالیت مالی محدود  را صادر کند.

دراین صورت، استارت آپی که فعالیت آن از حجمی فراتر رفت و می خواهد وارد تجارت سازی شود مجوز های لازم را باید دریافت کند.

همچنین دراین بخش، تقش بیمه مرکزی در ایجاد ساختار های لازم برای صدور سریع ترمجوز کارگزاری های آنلاین حائز اهمیت است. 

دررفع موانع زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری نیز از دولت انتظار می رود با توجه به هزینه بالای خرید یا اجاره تجهیزات سرور با ارائه بسته های حمایتی مانند پرداخت انواع تسهیلات با سود کم و یا واگذاری موقت سرور وتجهیزات سخت افزاری از استارآپ ها حمایت کند.

همچنین عمده چالش استارت آپ ها و فعالیت نوآورانه دردیجیتالی سازی فرایندهای فروش و خدمات الکترونیک، عدم دسترسی به سرویس های دولت الکترونیک از جمله ثبت احوال، سامانه جامع تجارت، تامین اجتماعی، راهداری، و امثالهم است که انتظار می رود بیمه مرکزی و معاونت فناوری اطلاعات ریاست جمهوری با دریافتAPI های مناسب و ایجاد دسترسی به فعالان صنعت بیمه در رفع این چالش تاثیر گذار باشند.

مشکل درتامین نیروی انسانی متخصص نیزازعمده مشکلات بخش نوآوری و فناوری شرکت های بیمه و همچنین استارت آپ هاست که در حال حاضر شرایط مالی کشور به شکلی پیش رفته که افراد متخصص و نیروی انسانی نخبه وتحصیلکرده به دلیل تامین امنیت شغلی جذب یک شرکت دولتی و یا خصوصی معتبر می شوند. 

بر این اساس، اکوسیستم استارت آپی و بخش های فناوری اطلاعات بیمه ها با کمبود نیروی کار متخصص مواجه اند. دراین راستا، انتظار می رود مجلس و دولت سیاست  لازم برای تربیت و نگهداری نیروی انسانی متخصص را اتخاذ و به نهاد های مربوطه ابلاغ کنند.

به نظرمی رسد، اهمیت به بخش چهارم موانع،یعنی فرهنگ استفاده از فروش و خدمات الکترونیکی و رفع چالش های آن پیش زمینه شروع تحول دیجیتال در شرکت‌‌های بیمه باشد. 

بی تردید اگر این تغییر نگرش اتفاق بیفتد‌، شرکت های بیمه می توانند نقش و تاثیر خود را در جامعه افزایش دهند و با جلب اعتماد عمومی، می توان امیدوار بود ضریب نفوذ بیمه در کشور هم رشد و توسعه پیدا کند.

ازآن جایی که تحول دیجیتال در صنعت بیمه بسیار کند پیش می‌رود در این مسیر وزارت اقتصاد  و دولت با تغییر در سیاست گذاری و قانون گذاری و ارائه نقشه راه بیمه گری دیجیتال، می توانند به این روند سرعت ببخشند.

درواقع شرکت های بیمه باید ملزم به تدوین و اجرای سند بیمه گری دیجیتالی شوند.

توجه به این سند، شرکت های بیمه را ناگزیر می‌کند به بخش فناوری اطلاعات توجه و زیر ساخت های سخت افزاری و نرم افزاری خود را تقویت کند.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه سینا

ارسال نظر

خدمات بیمه ای