شناسه خبر : 40931

عصبانیت سرمربی اوکراین به خاطر اظهارنظر جنجالی رئیس یوفا

عصبانیت سرمربی اوکراین به خاطر اظهارنظر جنجالی رئیس یوفا

سرمربی اوکراین از الکساندر چفرین، رئیس یوفا به دلیل ترجیح دادن ایتالیا برای صعود به یورو ۲۰۲۴ نسبت به اوکراین انتقاد کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، ایتالیا قهرمان اروپا باید در شهر لورکوزن آلمان در دیداری حساس به مصاف تیم ملی اوکراین برود. ایتالیا در صورت پیروزی یا مساوی جواز حضور در یورو را به دست خواهد آورد. تمام بازی‌های خانگی اوکراین در گروه C به دلیل حمله روسیه به این کشور در مکان‌های بی‌طرف برگزار شده است.

یک برد برای اوکراین کافی است تا این تیم جواز حضور در یورو را به دست بیاورد. ایتالیا پس از ناکامی در راه انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ به دنبال رسیدن به یورو ۲۰۲۴ است. چفرین ماه گذشته عناون کرد که می‌خواهد ایتالیا به فینال یورو ۲۰۲۴ برسد.

چفرین به رسانه ایتالیایی لاپرس گفت: ایتالیا باید به یورو ۲۰۲۴ صعود کند، در غیر این صورت فاجعه خواهد بود. تیم ملی ایتالیا خیلی مهم است و فکر می‌کنم اوکراین را شکست خواهد داد.

سرهی ربروف، سرمربی اوکراین از الکساندر چفرین، رئیس یوفا انتقاد کرد. مهاجم سابق دیناموکیف، تاتنهام و وستهام در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی خود در لورکوزن گفت که این اظهارات فقط به انگیزه بیشتر بازیکنانش برای صعود کمک کرده است. در این گروه انگلیس پیش از این توانست با کسب رتبه نخست جواز صعود به دور بعدی را به دست بیاورد.

می‌توانند بازیکنان مرا عصبانی‌تر و باانگیزه‌تر کنند

ربروف گفت: ما به آنچه چفرین گفته است علاقه ای نداریم. وظیفه ما این نیست که روی چنین نظراتی تمرکز کنیم. اما تنها کاری که آنها واقعاً می‌توانند انجام دهند این است که روی بازیکنان من تأثیر بگذارند تا آنها را عصبانی‌تر و باانگیزه‌تر کنند. من فکر می‌کنم ما شانس خوبی داریم. این بازی با بازی در سن سیرو متفاوت است. این بار استادیوم پر خواهد بود که از ما حمایت می‌کند. ما اخیرا در برمن بازی کردیم و حمایت بزرگی حس کردیم. بسیاری از اوکراینی‌ها در ورزشگاه بودند. من مطمئن هستم که اینجا هم همینطور خواهد بود، یک استادیوم پر شرایط متفاوتی ایجاد خواهد بود. وقتی با انگلیس یا ایتالیا بازی می‌کنیم، قضیه متفاوت است. این بازی زمانی است که باید چهره خود را نشان دهیم. ما در ایتالیا اشتباهات زیادی مرتکب شدیم اما مسئولیت خود را در این بازی و آنچه را باید انجام دهیم، درک می کنیم.

ارسال نظر