شناسه خبر : 24389

کاهش نرخ سوخت کشتی‌های مسافری از ۲۳ هزار تومان به ۳۰۰ تومان

کاهش نرخ سوخت کشتی‌های مسافری از ۲۳ هزار تومان به ۳۰۰ تومان

مدیر کل دریایی سازمان بنادر گفت: نرخ سوخت کشتی های مسافری یارانه ای شده و همین موضوع باعث کاهش قیمت بلیت شناورهای مسافری می شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسین عباس نژاد گفت: خطوط فعال دریایی  را در  مسیر  قطر - بوشهر  تا یک ماه آینده راه اندازی می کنیم و سعی خواهیم کرد این خط دریایی دائمی باشد. از یک ماه پیش خط دریایی گردشگری را در این مسیر راه اندازی کرده بودیم.

راه اندازی خط دریایی بوشهر - دوحه

به گفته مدیرکل دریایی سازمان بنادر  ما کشتی کروز نداریم، بلکه شبه کروز داریم و با تخصیص سوخت یارانه ای  از ۲۳ هزار تومان به ۳۰۰ تومان به زودی شاهد کاهش چشم گیر قیمت سفرهای دریایی در این مسیر خواهیم بود.

او می گوید: ۴۰ تا ۴۵ درصد هزینه  عملیات  کشتی  مربوط به سوخت است که با تخصیص  نرخ سوخت یارانه ای شاهد کاهش چشم گیر هزینه ها خواهیم بود‌، امیدارم هستیم با تخصیص نرخ سوخت  یارانه ای شاهد تردد روزانه کشتی های بوشهر به قطر باشیم و قیمت بلیت های کشتی های دریایی و گردشگری هم کاهش یابد.

۴۰ تا ۴۵ درصد از هزینه کشتی ها مربوط به سوخت می شود که با راه اندازی خط دریایی بوشهر به قطر در دوره جام جهانی هزینه سفر دریایی از هوایی کمتر و به صرفه تر خواهد شد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای