شناسه خبر : 37267

پرداخت ۱۳۰ هزار فقره وام قرض‌الحسنه و حمایتی توسط بانک صادرات ایران

پرداخت 130 هزار فقره وام قرض‌الحسنه و حمایتی توسط بانک صادرات ایران

بانک صادرات ایران با پرداخت ۱۳۰هزار فقره وام قرض‌الحسنه و حمایتی در سال جاری، نقش ویژه خود در کمک و پشتیبانی از معیشت مردم، تشکیل خانواده، فرزندآوری، اشتغال، مسکن و درمان و سایر نیازهای ضروری را برجسته‌تر کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، تعداد وام قرض‌الحسنه و تسهیلات حمایتی این بانک در 5 ماه ابتدای سال جاری به 130 هزار فقره رسید که طی این مدت، نزدیک به 168 هزار میلیارد ریال توسط بانک پرداخت شد.

در این مدت بیش از هزاران فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج، پرداخت وام قرض‌الحسنه فرزندآوری، ودیعه مسکن، وام مسکن و اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد برکت، شرکت‌های دانش‌بنیان، بسیج سازندگی، مسکن روستایی، حوادث غیرمترقبه و سایر نیازهای ضروری توسط بانک صادرات ایران پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجهی دارد.

بر اساس کارنامه پنج‌ماهه مسئولیت‌های اجتماعی بانک صادرات ایران در سال 1402، روند پرداخت وام‌قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه در این بانک در راستای سیاست‌های حمایتی دولت، همچنان ادامه دارد و در این مدت 77 هزار و 207 میلیارد ریال وام ازدواج توسط این بانک به 38 هزار و 345 عروس و داماد پرداخت شده است.

علاوه براین، بانک صادرات ایران در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در این مدت حدود 30 هزار فقره وام فرزندآوری به ارزش 18 هزار میلیارد ریال به والدین نوزادان پرداخت کرد.

پشتیبانی و کمک این بانک برای راه‌اندازی و ایجاد کسب و کارهای مختلف، انواع مشاغل خانگی و اشتغالزایی ایجاد شده متقاضیان تحت پوشش سازمان‌های حمایتی در پنج ماه ابتدای سال 1402 همچون گذشته با جدیت ادامه داشته به نحوی که طی مدت یاد شده 31 هزار و 692 فقره وام قرض‌الحسنه و تسهیلات حمایتی اشتغالزایی به ارزش بالغ بر 38 هزار میلیارد ریال توسط این بانک به معرفی‌شدگان نهادها و سازمان‌های حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی، بنیاد برکت، اشتغال مولد بسیج سازندگی و سپاه، شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین تسهیلات حمایتی خوداشتغالی واشتغالزایی پرداخت شده و این روند همچنان ادامه دارد.

پرداخت بالغ بر 14 هزار فقره تسهیلات به ارزش نزدیک به 14 هزار میلیارد ریال برای بهسازی و نوسازی مسکن روستایی  از دیگر اقدامات این باک در قالب مسئولیت‌های اجتماعی بوده است.

بانک صادرات ایران همچنین در این مدت با پرداخت بیش از 2100 فقره وام مسکن ایثارگران به ارزش بیش از 6700 میلیارد ریال، به این امر اختصاص داده و علاوه بر این، بالغ بر 6800 فقره وام ودیعه مسکن به ارزش نزدیک به 4000 میلیارد ریال  و پرداخت بیش از 1200 فقره وام ودیعه مسکن به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی انجام شده که نقش مهمی در رضایتمندی مردم داشته است.​

 

 

 

ارسال نظر