شناسه خبر : 33120

شکر به اندازه کافی برای ۶ ماه تامین است

شکر به اندازه کافی برای ۶ ماه تامین است

رییس هیات مدیره انجمن صنایع قند و شکر ایران گفت: شکر به اندازه کافی برای ۶ ماه در انبارهای کشور موجود است و هیچ کمبودی وجود ندارد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، رصد هفتگی بازار کالاهای اساسی از سوی خبرنگار مهر حاکی از کاهش عرضه این محصول در بازار دارد.

در گزارش رصد هفته دوم فروردین از بازار کالای اساسی آمد قیمت جهانی شکر در حال افزایش است و در سال جدید هر کیلو شکر از ۲۳ به ۲۶ و هر کیلو قند از ۲۹ به ۳۳ هزار تومان در مغازه‌های سطح شهر رسیده است.

علیرضا اشرف، رئیس هیأت مدیره انجمن صنایع قند و شکر ایران درباره وضعیت قیمت شکر در کشور در سال جاری به مهر گفت: در این باره دولت باید تصمیم بگیرد و انجمن اطلاعی در این باره ندارد. اتخاذ تصمیمات در حوزه قیمت با کارگروه فنی تنظیم بازار است.

وی تاکید کرد: شکر به اندازه کافی برای ۶ ماه در انبارهای کشور موجود است و هیچ کمبودی وجود ندارد.

رئیس هیأت مدیره انجمن صنایع قند و شکر ایران تصریح کرد: بر اساس قانون باید قیمت محصولات وارداتی نسبت به کالاهای تولید داخل بیشتر باشد تا تولیدکنندگان داخلی توان رقابت و ادامه حیات داشته باشند؛ در غیر این صورت دولت باید مابه التفاوت قیمت را بپردازد.

اشرف در پایان یادآور شد: در سال جدید دولت هنوز درباره قیمت تصمیمی اتخاذ نکرده و مکانیزمی برای نحوه ساماندهی بازار شکر تعریف نکرده است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای