شناسه خبر : 31923

صدور ۲۵۳ هزار مجوز برخط از درگاه ملی مجوزها

صدور ۲۵۳ هزار مجوز برخط از درگاه ملی مجوزها

بر اساس اعلام وزارت اقتصاد از ابتدای امسال تا ۵ اسفند ماه سال جاری ۷۱۶ هزارو ۱۶۵ درخواست مجوز در درگاه ملی مجوزها ثبت و تعداد ۲۵۳ هزارو ۵۹۰ مجوز به صورت برخط، بدون حضور و بدون کاغذ صادر شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، در دوره مورد بررسی، ۲۶۷ هزارو ۹۷۷ درخواست مجوز توسط دستگاه ها رد شده و ۱۳۴ هزار و ۸۸۳ مجوز در دست بررسی است.

همچنین بر اساس آخرین گزارش تاخیر در صدور مجوزها به تفکیک دستگاه ها از ابتدای سال تا ۵ اسفندماه در درگاه ملی مجوزهای کشور، ۹۵ هزار و ۸۰۸ درخواست یعنی در مجموع ۱۳.۷ درصد درخواست‌ها در بررسی با تأخیر مواجه شده‌اند.

پنج دستگاه شامل وزارت آموزش و پرورش، سازمان انرژی اتمی، سازمان ملی استاندارد، صندوق نوآوری و سازمان حفاظت محیط‌زیست هیچ تاخیری در بررسی درخواست‌های ارجاع شده نداشته‌اند.

وزارت صمت با ۵۰.۹ درصد، بیشترین تاخیر را در بررسی درخواست‌ها دارد.

همچنین وزارت تعاون (بجز مشاغل خانگی) با ۳۶.۱ درصد بیشترین تاخیر را بعد از وزارت صمت در بررسی درخواست‌ها دارد.

بر این اساس وزارت ورزش وجوانان با ۳۰.۵ درصد تاخیر، رتبه سوم در تاخیر در بررسی درخواست‌ها را دارد.

170213800

بیشترین درخواست صدور مجوز همچنان مربوط به وزارت تعاون (مشاغل خانگی) با ۳۱۷ هزارو ۲۴۱ مجوز و کمترین درخواست نیز در بین دستگاه‌ها مربوط به صندوق نوآوری با ۱۹ درخواست صدور مجوز است.

قوه قضائیه، وزارت کشور، سازمان اداری واستخدامی ، جامعه حسابداران رسمی همچنان دستگاه‌هایی هستند که به درگاه ملی مجوزها متصل نیستند.

دستگاه‌هایی که مجوزهایشان را به هیات مقررات زدایی تحویل نداده‌اند نیز عبارتند از سازمان برنامه و بودجه، سازمان نظام مهندسی ساختمان، فدراسیون‌های ورزشی و کانون وکلای دادگستری.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای