شناسه خبر : 30184

اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان

اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان

معاون تعاون وزارت کار از اختصاص تسهیلات ویژه برای شرکت های تعاونی دانش بنیان خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم، «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» عنوان نامگذاری سال 1401 است و در همین راستا توجه به شرکت های دانش بنیان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

نقش مهم شرکت های دانش بنیان در اقتصاد و نیز اشاعه تکنولوژی در شبکه های نوآوری، اهمیت وجود چنین شرکت هایی را در جوامع امرزی مشخص می کنند. بالا بردن نرخ اشتغال زایی، فروش، صادرات و تشکیل سرمایه ماحصل فعالیت شرکت های دانش بنیان در عرصه اقتصاد؛ و کمک به انتقال تکنولوژی از بخش های تحقیقاتی به بخش های تولیدی و صنعتی نتیجه فعالیت اینگونه شرکت ها در زمینه اشاعه تکنولوژی است.

از سوی دیگر تعاون به عنوان یکی از ارکان مهم در اقتصاد نقش بسزایی دارد. بنابراین اگر یک تعاونی که در عرصه دانش بنیان فعالیت دارد مورد حمایت قرار گیرد می تواند تأثیرات خوبی در اقتصاد و مولفه های آن داشته باشد.

مهدی مسکنی, معاون تعاون وزارت کار در مورد تسهیلات ارزان‌قیمت برای شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان گفت: ‌ تاکنون 101 شرکت تعاونی دانش‌بنیان در کشور ثبت شده است، برنامه‌ریزی شده است تسهیلات ارزان‌قیمت اختصاص ‌یابد و تعداد این تعاونی‌ها تا آخر سال به 250 شرکت افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: منابع ارزان‌قیمت برای تعاونی‌های دانش‌بنیان در قالب 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات و همچنین 3 هزار میلیارد تومان دیگر از تسهیلات بانک توسعه تعاون اختصاص می‌یابد و در مجموع 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای دانش بنیان‌ها پرداخت خواهد شد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای