شناسه خبر : 26252

قیمت خودرو در آمریکا رکورد زد

قیمت خودرو در آمریکا رکورد زد

قیمت خودروهای جدید در ایالات‌متحده با وجود افزایش نرخ بهره به رکورد بالایی رسید.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، انتظار می‌رود قیمت خودروهای جدید ایالات‌متحده در ماه آگوست به دلیل تقاضای قوی علیرغم افزایش نرخ‌های بهره به بالاترین حد خود برسد. بر اساس گزارش مشاوران صنعت خودرو J.D. Power  میانگین قیمت معاملات به رکورد ۴۶ هزار دلار می‌رسد که ۱۱.۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

با این حال، کمبود موجودی همچنان فروش خودروهای جدید را محدود می‌کند. مشاوران اضافه کردند که انتظار می‌رود خرده‌فروشی خودروهای جدید در ماه آگوست به ۹۸۰ هزار و ۴۰۰ دستگاه برسد که ۲.۶ درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است.

آخرین پیش‌بینی نشان می‌دهد که سرعت فدرال رزرو ایالات‌متحده در افزایش نرخ بهره برای مهار تورم هنوز تأثیر قابل‌توجهی بر صنعت خودرو ندارد زیرا از ترجیح مصرف‌کنندگان در همه‌گیری برای حمل‌ونقل شخصی بوده است.

توماس کینگ، در J.D. Power گفت: انتظار می‌رود در ماه سپتامبر، محدودیت‌ها ادامه یابد و فروش با مشکل مواجه شود.

مشاوران انتظار ندارند مقررات قانون کاهش تورم برای افزایش اعتبار مالیاتی بر حجم فروش خودروهای الکتریکی  در کوتاه‌مدت تأثیر بگذارد زیرا در دسترس‌بودن خودروهای الکتریکی محدود است.

این گزارش نشان داد که انتظار می‌رود نرخ سالانه تعدیل‌شده فصلی آگوست برای کل فروش خودروهای جدید ۱۳.۳ میلیون دستگاه باشد که ۰.۲ میلیون دستگاه نسبت به سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است.

J.D. Power و LMC Automotive همچنین پیش‌بینی فروش جهانی خودروهای سبک در سال ۲۰۲۲ را با نزدیک به یک میلیون دستگاه به ۸۱.۸ میلیون دستگاه افزایش دادند که دلیل آن نیز احیای بازار چین است و پیش‌بینی می‌شود نسبت به سال گذشته ۸ درصد رشد فروش داشته باشد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای