شناسه خبر : 25442

هیچ محدودیتی در تأمین برق پایتخت طی ماه‌های خرداد و تیر ایجاد نشد

هیچ محدودیتی در تأمین برق پایتخت طی ماه‌های خرداد و تیر ایجاد نشد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: طی ماه‌های خرداد و تیر هیچ گونه محدودیتی در تامین برق مشترکان شهر تهران ایجاد نشد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا،  از روابط‌عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ «کامبیز ناظریان»  افزود: با تدابیر انجام شده از ابتدای مهرماه سال گذشته، طرح‌های متعددی در این شرکت به‌منظور گذر از پیک مصرف و کنترل بار شبکه در ساعات بحرانی، اجرایی شده است که مجموع این اقدام‌ها طی دو ماه خرداد و تیر ۱۴۰۱ موفقیت کامل در حفظ پایداری شبکه برق کلان‌شهر تهران را به دنبال داشت.

وی ادامه داد: به‌ازای هر درجه افزایش دمای هوا، میزان مصرف برق شهر تهران حدود ۱۵۰ مگاوات افزایش پیدا می‌کند که همکاری ستودنی شهروندان تهرانی در ماه‌های گرم از مهم‌ترین عوامل مؤثر در مدیریت بار شبکه برق بود.

مدیرعامل برق پایتخت خاطرنشان کرد: امسال شاهد آن بودیم که مشترکان برق پایتخت در بخش‌های مختلف اعم از خانگی، تجاری، اداری و صنعتی همکاری گسترده‌ای در اجرای طرح‌های مدیریت بار به عمل آوردند و امیدواریم با ادامه این روند بتوانیم روزهای پیشرو را نیز همچنان با موفقیت پشت سر بگذاریم.

ناظریان گفت: بیش از یک هزار مشترک در قالب هماهنگی و تبادل تفاهم‌نامه‌های همکاری، از مولدهای خود تأمین در ساعات اوج مصرف استفاده کردند که این همکاری، روزانه بالغ بر ۱۵۰ مگاوات از بار شبکه توزیع برق پایتخت را کاهش داده است.

وی  خاطرنشان کرد: مشترکان اداری و دستگاه‌های اجرایی شهر تهران نیز همکاری قابل‌توجهی در این بخش داشتند و ضمن قدردانی از این مشترکان، درخواست داریم تا پایان فصل گرما همچنان با مدیریت مصرف برق، همراه و همکار ما باشند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای