شناسه خبر : 25219

۱۱ میلیون مشترک پاداش گرفتند

 ۱۱ میلیون مشترک پاداش گرفتند

صنعت برق با وجود افزایش دمای هوا در کشور و به تبع آن رشد میزان مصرف برق توانست با اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف و همراهی مردم، ۶۵ روز گرم را بدون خاموشی و با تامین برق پایدار سپری کند که در این بین ۱۱ میلیون مشترک برق مشمول پاداش مدیریت مصرف شدند.

به گزارش ایسنا، گرمای هوا باعث شده تا حد نصاب مصرف برق کشور، دیروز ۲۸ تیرماه برای سومین بار در سال جاری شکسته شده و به مرز ۶۹ هزار مگاوات نزدیک شود، وضعیتی که حاکی از گذراندن روزهای سخت برای تلاشگران صنعت برق است.

دیروز به تعبیر سخنگوی صنعت برق، سخت‌ترین روز این صنعت بود که با تلاش و زحمت فراوان تلاشگران این عرصه و با همراهی مردم، شبکه برق با وجود فشار گرما و افزایش میزان مصرف، برق مشترکان را به صورت پایدار تامین کرد. شکسته شدن رکورد مصرف برق کشور برای سومین بار در حالی رقم ‌خورد که در سال گذشته با میزان مصرف حدود ۶۷ هزار مگاوات، شاهد خاموشی‌های گسترده و ناگهانی بودیم.

حد نصاب مصرف برق شبانه هم شکسته شد

وی با بیان اینکه پس از شکسته شدن حد نصاب تاریخی مصرف برق روزانه در کشور، حد نصاب مصرف برق شبانه نیز شکسته شد و با وجود شرایط سختی که برای صنعت برق رقم خورد، شبکه سراسری پایدار و برق همه مشترکان تامین شده است، گفت: پس از ثبت رکورد افزایش مصرف برق در اوج بار روزانه (۱۲ ‌تا ۱۸)، رکورد مصرف در زمان اوج بار شبانه (ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۳) نیز زده شد و با ثبت عدد ۶۵ هزار و ۳۸۶ مگاوات، از رکورد شبانه قبلی که نزدیک ۶۴هزار مگاوات بود عبور کرد.

سخنگوی صنعت برق افزود: همچنان از همه مشترکان درخواست می‌کنم با استفاده نکردن از وسایل پر مصرف برقی، تنظیم دمای کولرهای گازی روی ۲۵ درجه و بالاتر، استفاده از دور کند کولرهای آبی و خاموشی لامپ‌های اضافه به ویژه در شب، همکاری خوب خود با صنعت برق را ادامه دهند.

طبق اعلام وزارت نیرو،  امسال با توجه به ناترازی‌های موجود در بخش تولید و مصرف برق، نگاه وزارت نیرو برطرح‌های مشوق محور و جلب همراهی مردم بیشتر بود که در این زمینه مردم نیز با همکاری بی‌نظیر خود با صنعت برق،  باعث کمک به این صنعت خدمت‌رسان شدند به‌طوریکه از میان ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار قبض صادر شده، حدود ۴۰ درصد از مشترکان یعنی ( ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک) تاکنون مشمول پاداش صرفه جویی شده‌اند.

همچنین بر اساس اطلاعات به دست آمده، با وجود افزایش دمای حدود ۲ درجه‌ای تیرماه نسبت به سال گذشته و رشد بیش از ۲ هزار مگاواتی میزان مصرف برق، شبکه در حالت پایدار بوده است و این موضوع حاصل ماه‌ها و ساعت‌ها تلاش و برنامه‌ریزی مدیران صنعت برق در حوزه‌های مختلف و نیز مشارکت بخش‌های مختلف مصرفی به‌ویژه مشترکان خانگی بوده است که تلاش می‌شود این روال تا پایان فصل گرم سال تدوام داشته باشد.

 

  • امیر

    اینها چقدر ساده هستند برای یکی از اطرافیان ما پاداش کم مصرفی امده است میدانید چرا بدلیل اینکه واحد این افراد الان دو ساله خالی است وشرکت برق پیام تشویقی به انها میفرستد ای کاش تعداد خانهای خالی را اعلام میکردند تا معلوم میشد کی کم مصرف است

  • امیر

    مگر میشود از کولر استفاده نکرد اینها حرفه طرف یا واحدش خالی است یا در خانه موقتا ساکن است والا برق جهت اسایش است وکسی نمی خواهد زیاد پول بدهدودر اصل در میانگین سه ماه سال مصرف بالاست وبعد نوبت گاز است که انهم کسی نمیتواند زیاد مصرف کندچون جریمه میشود پس بهتره یک مقدار اداره گاز وبرق خود را بجای مردم بگذارند وتوان اقتصادی مردم را در نظر بگیرند

ارسال نظر

خدمات بیمه ای