شناسه خبر : 22424

روسیه قانونگذاران آمریکایی و کانادایی را تحریم می‌کند

روسیه قانونگذاران آمریکایی و کانادایی را تحریم می‌کند

وزارت خارجه روسیه قصد دارد تحریم‌هایی را علیه قانونگذاران آمریکایی و سناتورهای کانادایی اعمال کند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، بعد از اقدام دولت‌های کانادا و آمریکا در اعمال تحریم‌هایی علیه مقامات روسیه، مسکو نیز قصد دارد اقدامات تلافی‌جویانه در این زمینه انجام دهد.

وزارت خارجه روسیه قصد دارد تحریم‌هایی را علیه ۳۹۸ نماینده مجلس نمایندگان آمریکا و ۸۷ سناتور کانادایی اعمال کند و علیه سایر افراد نیز اقدام خواهد کرد.

خبرگزاری اینترفاکس شامگاه چهارشنبه گزارش داد، این اقدام مسکو پس از اعمال تحریم‌های واشنگتن علیه ۳۲۸ نماینده دومای روسیه (پارلمان این کشور) در ۲۴ مارس در واکنش به حمله به اوکراین، انجام می‌گیرد.

وزارت امور خارجه روسیه گفت تحریم‌های اعلام شده در روز چهارشنبه بازتاب اقدامات تنبیهی آمریکا است، اما جزییات بیشتری ارائه نکرد.

این وزارتخانه همچنین افزود که همه کسانی که در لیست هستند از سفر به روسیه منع خواهند شد.

اینترفاکس به نقل از این بیانیه نوشت: «اطلاعیه‌های جدید اقدامات متقابل روسیه در آینده نزدیک برنامه‌ریزی شده است که شامل افزایش تعداد افراد در لیست تحریم و سایر اقدامات تلافی‌جویانه می‌شود».

کانادا در ۲۴ فوریه اعلام کرد که ۳۵۱ نماینده دوما را به فهرست تحریم‌های خود اضافه می‌کند.

آمریکا هم تمامی دارایی‌های ۳۲۸ نماینده روسی را در این کشور مسدود کرد و آنها را از هرگونه معامله با شهروندان آمریکایی منع کرد.

پیش از این، یک مقام وزارت اقتصاد هلند از اعمال محدودیت‌های جدید بر روسیه و مسدودی چند صد میلیون یورو از اموال این کشور خبر داده بود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای