شناسه خبر : 22111

۳۵ هزار نفر منتظر تراکتور هستند

۳۵ هزار نفر منتظر تراکتور هستند

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پیش‌بینی کرد: سال ۱۴۰۱ مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان به دهمین خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی اختصاص پیدا کند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کامبیز عباسی گفت: در صورت تحقق این پیش‌بینی، رشد ۲۵ درصدی در زمینه تسهیلات مکانیزاسیون نسبت به سال ۱۴۰۰ را خواهیم داشت.

وی یادآور شد: در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۴ هزار میلیارد تومان به نهمین خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی تخصیص یافت.

عباسی افزایش فروش نقدی از سوی شرکت‌ها، اهلیت‌ سنجی کشاورزان از سوی سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها برای دریافت تسهیلات مکانیزاسیون و راه‌اندازی سامانه برای ثبت‌نام بخشی از ماشین‌های پرتقاضا را از جمله برنامه‌های مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی عنوان کرد.

وی در مورد تغییرات قیمت‌ها اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی مصمم به کنترل قیمت ماشین‌ها، ادوات و تجهیزات کشاورزی است و اجازه قیمت‌گذاری‌های بی‌رویه و غیرمنطقی را نمی‌دهد.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی افزود: شرکت‌هایی می‌توانند از تسهیلات حوزه مکانیزاسیون کشاورزی بهره‌مند شوند که روند تغییر قیمت ماشین‌ها و ادوات آنان منطقی باشد.

وی در همین حال برآورد کرد در سال ۱۴۰۱ بیش از ۵۰ هزار تراکتور مورد نیاز باشد.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اظهار داشت: بر طبق برآوردها، هم اکنون حدود ۳۵ هزار نفر منتظر تراکتور هستند.

عباسی خاطرنشان کرد: نیاز سالانه به تراکتور در کشور ۲۱ تا ۲۲ هزار دستگاه است، اما در برخی سال‌ها ۱۰ تا ۱۲ هزار تراکتور در کشور تولید شده است و از این رو با انباشت تقاضا روبرو شده‌ایم.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای