شناسه خبر : 21522

۱۰ درصد از منابع هدفمندسازی یارانه ها سهم حوزه سلامت شد

۱۰ درصد از منابع هدفمندسازی یارانه ها سهم حوزه سلامت شد

نمایندگان مجلس با ۱۰ درصد کل منابع هدفمندسازی یارانه‌ها برای حوزه سلامت موافقت کردند تا این مبلغ به وزارت بهداشت و درمان اختصاص یابد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح امروز (سه شنبه 17 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 1401 کل کشور، با  بند الحاقی (9) تبصره (17) ماده واحده این لایحه با 206 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 251 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در بند الحاقی (9) تبصره (17) آمده است: در اجرای بند(۱) ماده(۳۸) قانون مالیات بر ارزش افزوده، درآمد حاصل از یک درصد(۱٪) ارزش افزوده به عنوان مالیات سلامت همزمان با دریافت توسط سازمان امور مالیاتی به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز می گردد. خزانه داری کل کشور مکلف است مبالغ دریافتی در هر ماه را تا پانزدهم ماه بعد به حساب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واریز کند. همچنین سهم سلامت از منابع هدفمندی(ده درصد(۱۰٪) کل منابع هدفمند‌سازی یارانه‌ها) باید به صورت کامل و  صددرصد(۱۰۰٪) به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اختصاص یابد.

بابایی کارنامی در جریان بخش‌های هزینه‌ای تبصره 17 در تذکری یادآور شد: جداول بودجه باید با دقت نظر بررسی شود تا تبعیضی در سطح ملی ایجاد نشود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای