شناسه خبر : 22825

اختصاصی چابک آنلاین؛

هیچ رتبه بندی درمورد مشاوران املاک وجود ندارد

هیچ رتبه بندی درمورد مشاوران املاک وجود ندارد

یک عضو هیات مدیره اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران، با بیان این که ساماندهی و رتبه بندی در خصوص صنف مشاوران املاک وجود ندارد، گفت:برخی تخلفات توسط مشاوران املاکی که بدون رعایت مراحل قانونی وارد این حوزه شده اند، صورت می گیرد.

به گزارش چابک آنلاین، حسین کوبایی، درگفت وگو با چابک آنلاین، ادامه داد: برخی  از مشاوران املاک، توجهی به نرخ های مصوب ندارند که یکی از دلایل آن عدم رتبه بندی مشاوران املاک است.

وی،خاطر نشان کردکه هفت سال قبل، مشاوران املاک ساماندهی شدند وکارت مشاورت دریافت کردند اما دستور العملی آمد و کارت هاباطل شدند که با این اقدام  صنف مشاوران املاک از ساماندهی خارج شد .

عضوهیات مدیره اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران،گفت: با وجود همکاری اتحادیه با سایر مجموعه ها و عنوان کردن این مسئله در اتاق اصناف، رسیدگی به تخلفات برخی  از مشاوران املاک به قدری طولانی است که یک بنگاه املاک به مدت یک سال به فعالیت غیرقانونی خود ادامه می دهد.

کوبایی،ادامه داد:اخیرا عده ای درخصوص صدور کد رهگیری برای مشاوران املاک تبلیغ می کنند درحالیکه کاملا غیرقانونی است و کد رهگیری مربوط به صنفی است که پروانه آنها به صورت رسمی و قانونی صادر می شود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای