شناسه خبر : 20961

وزارت میراث فرهنگی و گردشگری مخالف بازسازی بافت فرسوده بازار تهران است

وزارت میراث فرهنگی و گردشگری مخالف بازسازی بافت فرسوده بازار تهران است

رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران گفت: یکی از مشکلاتی که ما برای بازآفرینی بافت فرسوده داریم همان میراث فرهنگی بودن پهنه بازار است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی بابایی گفت: در رابطه با ایمن سازی بازار تهران تذکر ویژه‌ای به شهرداری تهران داده ایم و کمیته تخصصی برای ایمنی بازار تشکیل دادیم که در گذشته متوقف شده بود.

به گفته رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران، در حال حاضر ۲ جلسه از این کمیته برگزار شد تا اقدامات پیشگیرانه انجام شود همچنین برای قسمتی از تولیدی‌های کفش بازار رای ساماندهی مشاغل گرفتیم، برای تعطیلی آن‌ها اقدام کردیم و آن‌ها را اجبار به جا به جایی از بازار تهران کردیم، زیرا بسیار شغل پرخطری است و کنار هم بودن آن‌ها در زمان امداد رسانی دشوار می‌شود.

بابایی گفت: صنف تولیدکنندگان کفش باید از بازار تهران منتقل شوند وکنار هم نباشند در حال حاضر تنها برای تولیدی‌های کفش را مدنظر قرار داشتیم و برای بقیه صنوف باید تمهیدات دیگری رعایت شود.

به گفته رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران، یکی از مشکلاتی که ما برای بازآفرینی بافت فرسوده داریم همان میراث فرهنگی بودن پهنه بازار است و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری مخالفت‌هایی داشته، اما این عزیزان باید جان شهروندان را در اولویت قرار دهند.

بابایی گفت: به هرحال ما پیگیر بازسازی بافت فرسوده بازار تهران هستیم، اما مشکل پهنه تاریخی بودن بازار است.

گفتنی است، صبح امروز بازار کفاشان تهران طعمه آتش شد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای