شناسه خبر : 20858

نرخ بیکاری به ۸.۹ درصد رسید

 نرخ بیکاری به ۸.۹ درصد رسید

طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه در سه ماه پاییز امسال بیش از ۱۲۲ هزار شغل ایجاد شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دولت سیزدهم در شرایطی روی کارآمد که حجم نقدینگی از مرز ۴ هزار هزار میلیارد تومان عبور کرد، همچنین متوسط رشد اقتصادی در دهه ۹۰ به میزان ۰،۳ درصد رسیده بود.

سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: در ۴ سال اخیر متوسط رشد تشکیل سرمایه، منفی بوده، یعنی تشکیل سرمایه حتی نتوانسته جبران‌کننده استهلاک سرمایه باشد، آمار‌های رسمی نشان می‌دهد که شرایط اقتصادی به سمت جلو حرکت می‌کند.

آهنگ رشد تورم در ۴ ماه اخیر از ۳.۳ درصد به ۱.۱ درصد کاهش‌یافته است.

در شش ماه اول سال درحالی‌ که رشد مصرف بخش دولتی ۵،۱ درصد بوده رشد مصرف بخش خصوصی به بیش از ۱۲ درصد رسیده است و همچنین تنها در سه ماه پاییز امسال بیش از ۱۲۲ هزار شغل ایجاد شده است.

با اهتمام به رشد غیر تورمی شاهد بهبود اوضاع بازار کار هستیم به‌طوری‌که نرخ بیکاری افراد بالای ۱۵ سال و بیشتر از ۹,۶ درصد به ۸.۹ درصد کاهش پیداکرده و تنها در سه ماه پاییز امسال بیش از ۱۲۲ هزار شغل خالص ایجادشده است.

بر اساس آخرین آمار گمرک در ۵ ماه فعالیت دولت سیزدهم، کشور ۱۷ میلیارد و ۶۶۱ میلیون دلار صادرات و ۱۶ میلیارد و ۶۳۱ میلیون دلار هم واردات انجام‌شده و در این ۵ ماه تراز تجاری کشور مثبت یک میلیارد و ۳۰ میلیون دلار بوده است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای