شناسه خبر : 30386

افزایش ۷۵ درصدی بودجه سال آینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

افزایش ۷۵ درصدی بودجه سال آینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۲، ۲۴۲ هزار میلیارد تومان را برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد کرده است که این اعتبار نسبت به بودجه سال ۱۴۰۱، افزایش حدود ۷۵ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، این بودجه شامل ۲۴۱ هزار و ۸۲۶ میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان اعتبارات هزینه‌ای و ۴۳ هزار و ۷۲۴ میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای است.

بر پایه این گزارش، بودجه دستگاه اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۲ هزار و ۷۴۶ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

همچنین بودجه صندوق بازنشستگی کشوری ۲۰۷ هزار میلیارد تومان، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان، مؤسسه کار و تأمین اجتماعی ۵۰ میلیارد تومان، سازمان تأمین اجتماعی ۱۶ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده است.

در لایحه بودجه سال آینده برای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر چهارهزار میلیارد تومان، صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد ۹ هزار میلیارد تومان و دبیرخانه شورای‌عالی فنی و حرفه‌ای ۹۹۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد.

 آیت‌الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهوری امروز (چهارشنبه، ۲۱ دی‌ماه ۱۴۰۱) لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور را به مجلس تقدیم کرد. این لایحه دومین لایحه بودجه‌ای است که دولت سیزدهم تدوین و به مجلس تقدیم کرده است.

بر اساس ماده‌واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور از حیث منابع و مصارف افزون بر ۵۲ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۹۶۵ میلیارد ریال است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای