شناسه خبر : 20963

میانگین هزینه درمان کرونا حدود ۹ میلیون تومان است

میانگین  هزینه درمان کرونا  حدود ۹ میلیون تومان  است

مدیر عامل بیمه سلامت گفت: هزینه درمان کرونا برای افراد متفاوت است، اما میانگین حدود ۹ میلیون تومان بوده که ۹۰ درصد آن توسط بیمه سلامت و ۱۰ درصد پرداختی توسط بیمار شده است.

به‌گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمد مهدی ناصحی افزود: در بخش خصوصی مبنای محاسبه بیمه‌ها بر اساس تعرفه دولتی است و تفاوت تعرفه بخش خصوصی و دولتی بر عهده بیمار است.
مدیر عامل بیمه سلامت گفت: برای دریافت خدمات از بخش خصوصی نیز حدود ۷۵ درصد هزینه‌ها بر عهده بیمار و حدود ۲۵ درصد بر عهده بیمه است.
 
دکتر ناصحی گفت: بیمه سلامت تا کنون حدود هفت میلیار تومان در زمینه کرونا هزینه کرده است.
 

نوار تست قند خون و داروهای جدید بیماران دیابتی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند

 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران­ درباره پوشش بیمه نوار تست قند خون و داروهای جدید بیماران دیابتی گفت: در زمینه پوشش بیمه بخشی از نیازهای غیر دارویی بیماران مزمن و صعب‌العلاج به ویژه نیازهای تشخیصی برنامه‌های خوبی داریم. در سال ۱۴۰۱ بیمه سلامت پیگیری و مصوب کرد تا بخشی از ابزارهای تشخیصی که مردم نیاز دارند تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.­
 
دکتر محمدمهدی ناصحی افزود:­ این‌اقدام ­به صرفه است و حتی ­باعث می‌شود بیمار کمتر به آزمایشگاه مراجعه کنند،­
دکتر ناصحی با اعلام اینکه مصوبه شورای عالی بیمه سلامت را هم برای آن گرفته ایم اظهار داشت: چند بیماری از جمله دیابت است که سعی می‌کنیم بخشی از هزینه‌های تشخیصی غیر دارویی و همچنین داروهای جدید آنها را تحت پوشش بیمه قرار دهیم.­
ارسال نظر

خدمات بیمه ای