شناسه خبر : 13263

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: به منظور افزایش رضایت مخاطبان و همچنین در راستای اصلاح فرایندهای جاری، واحدهای اجرایی این سازمان باید پس از احراز شرایط قانون بازنشستگی و دریافت استعلام ترک کار بیمه‌شده، پیش‌نویس حکم بازنشستگی را با لحاظ مجموع سوابق پرداخت حق بیمه و رعایت قوانین صادر کنند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از سازمان تامین اجتماعی، مهرداد قریب اظهار داشت: احکام برقراری مستمری بازنشستگی بیمه شدگان اجباری که یک تا دو ماه بین زمان ترک کار بیمه شده تا تاریخ ارسال آخرین لیست پرداخت حق بیمه از جانب کارفرما، ایجاد می شود، به صورت پیش نویس صادر می شود.
وی افزود: بیمه شدگان متقاضی برقراری مستمری بازنشستگی که نوع بیمه آنها اجباری بوده و پس از گذشت تاریخ ترک کار اعلام شده از سوی کارفرما، با رعایت ماده ۳۹ قانون مهلت ارسال آخرین لیست پرداخت حق بیمه منتهی به ترک کار آنها سپری نشده باشد، مشمول این دستور اداری خواهند شد.
قریب خاطرنشان کرد: واحدهای اجرایی باید پس از احراز شرایط قانونی بازنشستگی و وصول پاسخ استعلام ترک کار بیمه شده، پیش‌نویس حکم بازنشستگی را با لحاظ مجموع سوابق پرداخت حق بیمه قابل قبول صادر کنند. به محض صدور حکم قطعی بازنشستگی، وضعیت پیش نویس حکم مستمری از فعال به مختومه تبدیل شده و مابه التفاوت مستمری و مزایای جانبی به صورت هوشمند در اولین لیست مستمری ماهیانه محاسبه و منظور خواهد شد.
معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی همچنین یادآور شد: دستور اداری صدور پیش نویس احکام برقراری مستمری تهیه شده است و به زودی به تمامی واحدهای اجرایی ابلاغ می شود.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای