شناسه خبر : 14814

پزشکی قانونی اعلام کرد: با وجود کاهش ۱۲.۹ درصدی تلفات حوادث رانندگی در ۱۰ ماهه گذشته امسال، آمار قربانیان تصادفات در دی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱.۳ درصد و نسبت به ماه پیش از آن (آذر ماه) ۱۰.۶ درصد بیشتر شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، در دی ماه امسال یکهزار و ۱۱۰ نفر در حوادث رانندگی جان باختند در حالیکه این رقم در مدت مشابه سال قبل یکهزار و ۹۶ و در آذر ماه هزار و ۳ نفر بوده است.

بر اساس این آمار، به نظر می رسد با کاهش برخی محدودیت های کرونایی و شروع مجدد سفرها، شاهد افزایش آمار تلفات حوادث رانندگی در ماه گذشته بوده ایم؛ بنابراین با توجه به محرومیت هموطنان از مسافرت طی ماه های اخیر به دلیل محدودیت های کرونایی، لازم است در صورت صدور مجوز سفر از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، تمهیداتی برای کاهش حوادث رانندگی و به دنبال ‌آن تلفات جاده ای نیز اعمال شود.

این در حالیست که انتظار می رود هموطنان نیز ضمن پرهیز از سفرهای غیر ضروری، در صورت ضرورت انجام سفر، حتما نکات و هشدارهای بهداشتی را مورد توجه قرار داده و قوانین و توصیه های راهنمایی و رانندگی را نیز با دقت رعایت کنند تا ضمن جلوگیری از اوج گیری مجدد بیماری کرونا، شاهد تلفات کمتر در حوزه تصادفات باشیم.

مرگ بیش از ۱۲ هزار نفر در تصادفات طی ۱۰ ماه گذشته

بنا بر آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور، در ۱۰ ماه گذشته سال جاری ۱۲ هزار و ۸۸۸ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند. از کل تلفات حوادث رانندگی در این مدت، ۱۰ هزار و ۶۱۳ نفر مرد و هزار و ۲۷۵ نفر زن بودند.

در این مدت استان های فارس با یکهزار و ۳۷، تهران با ۹۷۴ و اصفهان با ۸۲۱ مورد فوتی، بیشترین و استان های ایلام با ۹۵، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۴۸ و چهارمحال و بختیاری با ۱۶۵ فوتی کمترین آمار تلفات را داشته اند.

کاهش ۲۳ درصدی مصدومان

در ۱۰ماه امسال ۲۳۴ هزار و ۳۸۹ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد ۱۷۵ هزار و ۷۱۶ نفر مرد و ۵۸ هزار و ۶۷۳ نفر زن بودند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای