شناسه خبر : 46231

روستای بیشه در فهرست ۸ روستای ایرانی برای ثبت جهانی جهانگردی

روستای بیشه در فهرست ۸ روستای ایرانی برای ثبت جهانی جهانگردی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از قرار گرفتن روستای بیشه در فهرست ۸ روستای ایرانی برای ثبت جهانی جهانگردی خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، عطا حسن پور هفتم اسفندماه بیان کرد: گفت: روستای هدف گردشگری بیشه در فهرست ۸ روستای کاندیدای جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۲۴ برای ثبت در فهرست بهترین روستاهای جهانی جهانگردی قرار گرفت.

وی بیان کرد: شالبافیان معاون گردشگری کشور طی نامه‌ای به استانداری لرستان تشکیل کمیته ثبت جهانی روستای بیشه را پیشنهاد داده است.

حسن پور افزود: در این راستا اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در روزهای آینده جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر را با موضوع تشکیل کمیته ثبت جهانی بیشه و تعیین وظایف دستگاه‌ها برگزار خواهد کرد.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی استان برای ثبت جهانی این روستا نیاز به کمک همه دستگاه‌های اجرایی، تشکل های مردم نهاد و مردم لرستان است تا بتوان نسبت به ارتقاء شاخص‌های ۹ گانه در روستا اقدام کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: روستای هدف گردشگری بیشه در حاشیه راه‌آهن سراسری تهران به جنوب و در کنار آبشاری زیبا به این نام در ۷۰ کیلومتری خرم‌آباد قرار گرفته است.

 

ارسال نظر