شناسه خبر : 47084

میادین میوه و تره بار تا ۹ شب باز هستند / تخفیف ۱۰ درصدی برای عرضه محصولات لبنی

میادین میوه و تره بار تا ۹ شب باز هستند / تخفیف ۱۰ درصدی برای عرضه محصولات لبنی

سرپرست سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران تمهیدات این سازمان برای تأمین اقلام اساسی ویژه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان را تشریح کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، مهدی بختیاری‌زاده در تشریح تأمین اقلام اساسی ویژه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در میادین میوه و تره‌بار شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال با توجه به تقارن ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان مردم خرید مایحتاج ماه رمضان و شب عید خود را با هم انجام می‌دهند و این موضوع موجب شده حجم مراجعات به میادین میوه و تره‌بار بیشتر شود، به شکلی که وقتی وارد میادین می‌شویم شور و حال مضاعفی همراه با حس سرزندگی دیده می‌شود.

وی اضافه کرد: امسال علاوه بر میوه شب عید موضوع تأمین خرما نیز مدنظر قرار گرفته تا به این ترتیب شهروندان بتوانند به راحتی مایحتاج خود را تهیه کنند؛ لذا از ۱۵ اسفند موضوع عرضه خرما در میادین میوه و تره‌بار آغاز شده و دو مدل خرمای پرمصرف در حوزه تنظیم بازار توسط سازمان میادین عرضه شده است.

سرپرست سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران ادامه داد: خرمای مضافتی با کیفیت بسیار مناسب ذخیره‌سازی شده و با قیمت هر کیلو ۹۳ هزار تومان عرضه می‌شود که حدود ۲۵ درصد نسبت به قیمت میانگین بازار پایین‌تر است. این خرما به صورت کیلویی در میادین عرضه می‌شود. همچنین خرمای کبکاب درجه یک با بسته‌بندی کارتنی هر کیلو ۳۸ هزار تومان و با بسته‌بندی سطلی در بسته‌بندی‌های یک کیلویی و سه کیلویی هر کیلو ۵۴ هزار تومان عرضه می‌شود.

بختیاری‌زاده با اشاره به اینکه انواع دیگر خرما نیز براساس نرخ‌نامه در میادین عرضه می‌شود، اضافه کرد: خوشبختانه عرضه خرمای تنظیم بازاری مورد استقبال مردم قرار گرفته به شکلی که فروش خرما در میادین نسبت به قبل چندین برابر شده است.

به گفته وی، بی‌تردید محدودیتی برای عرضه نداریم و تا پایان ماه مبارک رمضان این دو خرما به صورت تنظیم بازار عرضه می‌شود و مشکلی برای تأمین آن وجود ندارد؛ لذا شهروندان می‌توانند اطمینان داشته باشند که برای خرید این دو نوع خرما می‌توانند از طریق میادین میوه و تره‌بار اقدام کنند.

سرپرست سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران اضافه کرد: خرمای کبکاب از کشاورزان بوشهری خریداری و بسته‌بندی شده و خرمای مضافتی هم از باغداران بم و سراوان خریداری و عرضه می‌شود. این خرما بدون واسطه به صورت عرضه مستقیم در میادین توزیع خواهد شد.

بختیاری زاده در خصوص تأمین میوه شب عید نیز اظهار کرد: تمهیداتی برای میوه شب عید شهروندان تهرانی اندیشیده شده و سیب و پرتقال به اندازه کافی ذخیره سازی شده است تا در صورتی که قیمت‌ها در بازار متلاطم شود این اقلام عرضه شوند؛ لذا اطمینان خاطر می‌دهیم ۲۵۰۰ تن سیب مرغوب و بیش از ۱۲۰۰ تن پرتقال با کیفیت بسیار خوب ذخیره‌سازی شده و در حال حاضر نیز قیمت‌ها در سطح بازار متعادل است، به شکلی که امروز هر کیلو سیب زرد ۳۰ هزار تومان، سیب قرمز ۲۹ هزار تومان عرضه می‌شود.

وی افزود: در صورتی که قیمت‌ها بخواهد بالاتر از این برود قطعا اقلام تنظیم بازاری عرضه خواهد شد و اجازه افزایش قیمت‌ها را نخواهیم داشت. در حال حاضر هر کیلو پرتقال نیز ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود. البته وزارت جهاد کشاورزی نیز سیب تنظیم بازاری را به صورت سبدی با قیمت هر کیلو ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه کرده است.

تخفیف ۱۰ درصدی برای عرضه محصولات لبنی در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران 

بختیاری‌زاده در تشریح روند عرضه محصولات لبنی نیز اظهار کرد: در حال حاضر اکثر محصولات لبنی در میادین با تخفیف ۱۰ درصد عرضه می‌شود. بخشی از این محصولات با تخفیف سه درصد و اقلام تنظیم بازار همانند پنیر سفید، ماست دبه‌ای کم چرب و ... نیز با تخفیف پنج درصد به فروش می‌رسد.

وی درباره ساعت فعالیت میادین میوه و تره‌بار نیز اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال آینده میادین از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۳ و از ساعت ۱۵ تا ۲۰ فعال خواهند بود. در چهار روز پایانی سال یعنی ۲۶، ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفندماه میادین تا ساعت ۲۱ فعال خواهند بود. در آغاز سال آینده از روز چهارم فروردین‌ماه ۲۲ میدان اصلی از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ فعال خواهند بود و از روز پنجم فروردین‌ماه تمام بازارها و میادین از ۸ صبح تا ۱۳ فعال هستند. روز سیزدهم فروردین هم تمامی میادین تعطیل خواهند بود و از روز چهاردهم فروردین به روال معمول شش ماه اول سال از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۳ و ۱۵ تا ۲۰ میادین فعالیت خواهند داشت.

سرپرست سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران در خصوص تأمین و عرضه گوشت مرغ و گوشت قرمز نیز گفت: از پنجم فروردین‌ماه که کشتارگاه‌ها باز می‌شود عرضه مرغ در میادین را خواهیم داشت و عرضه گوشت قرمز نیز بدون توقف در روزهای فعالیت سازمان عرضه خواهد شد. علاوه بر این گوشت منجمد گوساله و گوسفندی نیز در سطح میادین در اکثر بازارها عرضه می‌شود.

وی تاکید کرد: سایر میوه‌های مورد استفاده مردم نیز طبق روال سازمان ۴۵ درصد پایین‌تر از میانگین قیمت سطح شهر عرضه می‌شود و در تأمین این اقلام نیز هیچ مشکلی وجود ندارد.

ارسال نظر