شناسه خبر : 33602

راهکاری عالی برای عیب یابی شبکه وای فای

راهکاری عالی برای عیب یابی شبکه وای فای

بروز هر مشکل در اتصال وای‌فای، ما را دچار سردرگمی‌های خواهد کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وای فای یکی از مهم‌ترین فناوری‌هایی است که ما روزانه از آن استفاده می‌کنیم، بنابراین هر مشکلی در این فناوری ممکن است ما را دچار سردرگمی‌های زیادی کند.

در این گزارش دو برنامه مفید برای عیب یابی شبکه Wi-Fi معرفی می‌شود:

برنامه Opensignal

این برنامه در هر دو سیستم عامل iOS و Android مبتنی بر یک پایگاه داده عظیم عمل می‌کند که می‌تواند به شناسایی پوششی که باید بررسی کنید کمک کند. می‌توانید از آن برای تجزیه و تحلیل بهترین مکان در خانه خود برای اتصال قوی از طریق اطلاعات مربوط به اتصال بی سیم خود استفاده کنید. همچنین تست‌های سرعت را اجرا می‌کند تا ببیند اینترنت شما چقدر خوب کار می‌کند.

برنامه WiFi Analyzer

این برنامه که هم روی سیستم عامل iOS و هم Android کار می‌کند، گزینه‌های کمتری نسبت به برنامه‌های دیگر دارد، اما دارای نمودار‌های رنگارنگی است که یک نمایش بصری ساده از نوع سیگنال دریافتی شما را ارائه می‌دهد.

می‌توانید بین اتصالات ۴G و ۵G جابه‌جا شوید و دستگاه‌های کاملاً جدیدی را راه‌اندازی کنید که می‌خواهید به‌صورت آنلاین از آن‌ها استفاده کنید. این فرآیند می‌تواند هنگام حذف تنظیمات فعلی WiFi و شروع مجدد پس از راه اندازی مجدد مودم و روتر، که یک مرحله رایج عیب یابی است، به شما کمک کند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای