شناسه خبر : 33022

انتصابات جدید در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

انتصابات جدید در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت منصوب شدند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، «عیسی زارع‌پور» ضمن تقدیر از «سید محمدامین آقامیری»، در حکمی «امیر محمدزاده لاجوردی» را به سمت «معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی» منصوب کرد.

وزیر ارتباطات همچنین، در حکمی «محمد جعفرپور» را به عنوان «معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت» و جایگزین «امیر محمدزاده لاجوردی» منصوب کرد.

وزیر ارتباطات در حکم دیگری امیر محمدزاده لاجوردی را با حفظ سمت به عنوان «جانشین وزیر در امور ارتباطات» منصوب کرد. بر اساس این حکم که به موجب بخشنامه ۴۱۵۵ سازمان امور اداری و استخدامی صادر شده است، راهبری شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و سایر بخش‌های مرتبط با تحقیق، توسعه و امنیت ارتباطات در وزارتخانه به لاجوردی تفویض شده است.

در این حکم، تمامی بخش‌های ستادی و سازمان‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف به همکاری با لاجوردی برای توسعه ارتباطات با کیفیت، پرسرعت و امن در کشور و پیشبرد اهداف و امور محوله شده‌اند.

لاجوردی فارغ‌التحصیل دکتری مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف است و دوره پسادکتری خود را نیز در همین رشته و دانشگاه گذرانده است.

وی از نخبگان جوان کشور است که جوایز و افتخارات متعدد علمی همچون «برگزیده سی و سومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی»، «ریاست هفتمین شاخه دانشجویی انجمن رمز ایران»، «برگزیده بنیاد ملی نخبگان به عنوان دانش آموخته برتر کشور در سال ۱۳۹۹» و «برگزیده طرح پسادکتری بنیاد علوم ایران» از جمله آنها است.

«معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت»، «مشاور و نماینده ویژه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه امنیت فاوا»، «مشاور رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه»، «مدیر فنی مرکز آپای دانشگاه صنعتی شریف» از جمله مهم‌ترین مسئولیت‌های اجرایی لاجوردی است.

جعفرپور نیز دارای مدرک کارشناسی ارشد شبکه‌های کامپیوتری است و بیش از ۱۵ سال سابقه فعالیت حرفه‌ای در زمینه طراحی، پیاده سازی و مدیریت شبکه‌های ارتباطی در مقیاس ملی را دارد.

وی تا پیش از این قائم‌مقام مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت بوده و راهبری پروژه‌های اصلی توسعه‌ای شرکت زیرساخت مانند پروژه ارتقای ظرفیت شبکه زیرساخت با استفاده از تجهیزات بومی، پروژه اصلاح مهندسی ترافیک شبکه جهت بهبود کیفیت شبکه را بر عهده داشته است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای