شناسه خبر : 31826

حوادث ترافیکی نسبت به سال گذشته، رشد ۶۶ درصدی داشت

حوادث ترافیکی نسبت به سال گذشته، رشد ۶۶ درصدی داشت

رئیس سازمان اورژانس کشور، از آمادگی کامل اورژانس برای ارائه خدمات در ۴ مناسبت پیش رو تا قبل از پایان سال خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، جعفر میعادفر، با اشاره به ۴ مناسبت پیش رو تا ایام عید نوروز، از آمادگی کامل سازمان اورژانس کشور برای ارائه خدمات به بیماران و مصدومان احتمالی در اجتماع نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران، اردوهای راهیان نور، چهارشنبه آخر سال و همچنین تعطیلات عید نوروز خبر داد و اظهار داشت: امسال حوادث ترافیکی نسبت به سال گذشته، رشد ۶۶ درصدی داشته که نیاز است پیشگیری از حوادث ترافیکی به ویژه در ایام نوروز در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: بیشتر حوادث ترافیکی در فاصله ۳۰ کیلومتری ورودی و خروجی شهرها رخ می‌دهد و در ایام نوروز امسال کمپ‌های سلامت نوروزی، بیشتر در این مناطق استقرار خواهند داشت. از ۲۴ اسفند تا ۱۴ فروردین، طرح سلامت نوروزی در کشور اجرا می‌شود و با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان در ایام عید نوروز، پیش بینی می‌شود که بیشترین حجم تردد مسافران نوروزی در فاصله روزهای ۲۴ اسفند تا ۴ فروردین ۱۴۰۲ باشد.

رئیس سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: امسال نیز همانند سال‌های گذشته، مراکز بهداشتی و درمانی فعالیت خود را به مردم و مسافران نوروزی ارائه می‌کنند. با توجه به حادثه خیز بودن ایران، به بحران‌ها و حوادث طبیعی نیز توجه داریم تا در صورت نیاز، خدمات بهداشتی، درمانی و فوریت‌های پزشکی در این حوادث نیز به خوبی ارائه شود.

میعادفر با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های ما در ایام نوروز، مسمومیت با گاز مونوکسید کربن است، ادامه داد: نیاز است آموزش‌های لازم از سوی رسانه‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی به مسافران نوروزی ارائه شود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای