شناسه خبر : 31457

۳۱ واحد جدید نیروگاهی به شبکه برق کشور متصل شد

۳۱ واحد جدید نیروگاهی به شبکه برق کشور متصل شد

از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم تاکنون ۳۱ واحد جدید نیروگاه حرارتی به ظرفیت ۴۶۹۵ مگاوات در راستای کمک به کاهش خاموشی‌ها و ایجاد برق پایدار در شبکه سراسری وارد مدار شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا،  ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور به ۷۳ هزار و ۶۹۵ مگاوات رسیده، در حاضر  ۶۱۲ واحد تولید برق حرارتی در ۱۳۴ نیروگاه کشور وظیفه تولید برق پایدار برای مشترکان سراسر کشور را بر عهده دارند که ۶۸ درصد از این ظرفیت در اختیار بخش خصوصی است.

از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم تاکنون ۵۷۳۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور افزوده شده که این اقدام از طریق سنکرون ۳۱ واحد جدید نیروگاهی به ظرفیت ۴۶۹۵ مگاوات و همچنین رفع محدودیت نیروگاه‌های بخاری و افزایش توان عملی نیروگاه‌های گازی موجود به ظرفیت ۱۰۳۵ مگاوات محقق شده است.

واحدهای سنکرون شده جدید شامل بخش گاز نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی هنگام، ایران ال ان جی(سه واحد)، قشم پاسارگارد، آریان زنجان(دو واحد)، مهتاب کویر(دو واحد)، شهید باکری، تربت‌حیدریه، فولاد بوتیا، دوکوهه و واحدهای گازی کوچک میانرود، زاهدان(سه واحد) و صبای دهلران(چهار واحد) بوده است.

همچنین در این مدت واحدهای بخار نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی جهرم، هریس، ارومیه، چابهار، بعثت پارس جنوبی، غرب کارون، عسلویه، فردوسی، خرم‌آباد و سبلان نیز به شبکه سراسری برق کشور متصل شده است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای