شناسه خبر : 29820

آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور مشاهده نشده است

آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور مشاهده نشده است

سخنگوی سازمان دامپزشکی گفت:با توجه به درگیرشدن کشورهای همسایه به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به همه ادارات کل دامپزشکی ابلاغ شده تا برای مقابله سریع با شیوع این بیماری مراقبت‌های لازم را مدنظر قرار بدهند.

به گزارش چابک آنلاین یه نقل از ایلنا، امین اسدی  گفت: با توجه به درگیرشدن کشورهای همسایه به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به همه ادارات کل دامپزشکی ابلاغ شده تا برای مقابله سریع با شیوع این بیماری مراقبت‌های لازم را مدنظر قرار بدهند. خوشبختانه در سال جاری گزارشی از این بیماری در سطح کشور تا به امروز مشاهده نشده است.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی و اقدامات انجام شده توسط سازمان دامپزشکی کشور جهت پیشگیری، مبارزه، کنترل و مهار بیماری باعث شده که امروزه هیچ نگرانی‌ای بابت این بیماری وجود نداشته باشد.

سخنگوی سازمان دامپزشکی اضافه کرد: جلسه ستاد ملی پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به ریاست رئیس سازمان دامپزشکی تشکیل شده و این جلسه رویکرد آماده‌سازی و تقویت راهکارهای پیشگیری از این بیماری را در مرغداری‌های کشور دنبال می‌کند. همچنین ستاد ملی پیشگیری و کنترل این بیماری در سطح استان‌ها نیز بسیار فعال است و اقدامات لازم جهت پیشگیری از این بیماری را در استان‌های کشور انجام می‌دهد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای