شناسه خبر : 25031

متوسط نرخ کرایه در کشور ۰/۰۸ صدم دلار است

متوسط نرخ کرایه در کشور ۰/۰۸ صدم دلار است

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: امسال حدود ۶ هزار میلیارد تومان در منابع برای مترو پیش بینی شده، ضمن اینکه ۳۳ هزار میلیارد تومان به صورت مشارکتی پیش بینی شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در مراسم تفاهم نامه همکاری مشترک بین شهرداری تهران و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برای احداث خط ۱۰ متروی تهران که امروز برگزار شد گفت: از این ۶هزار میلیارد تومن، ۱۵۰۰ میلیارد تومان از محل اوراق، ۲۵۰۰ میلیارد تومان از منابع داخلی شهرداری و ۲ هزار میلیارد تومان از محل مجتمع های ایستگاهی خواهد بود.او افزود: امیدوارم انعقاد این تفاهم نامه سرآغازی برای سرعت گرفتن خدمات جدید در تهران باشد.

وی با بیان اینکه متروی تهران ارزانترین متروی جهان است گفت: متوسط نرخ کرایه در دنیا ۱/۰۶ دلار است، اما این نرخ در ایران حدود ۰/۰۸ صدم دلار است البته ایران با نصف متوسط دنیا درحال ساخت مترو است و با توجه به توانی که در کشور وجود دارد.

شفیعی تصریح کرد: همواره با افتخار اعلام کرده ایم که متروی تهران را خودمان ساخته ایم، در حوزه ساخت مترو مشکلی وجود ندارد، اما تامین مالی مهمترین موضوع پیش روی ما است و باید مدل‌های تامین مالی جدید را در نظر بگریم در بسیاری از شهر‌های دنیا خطوط مترو به کمک بخش خصوصی احداث شده است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای