۳ بدهکار بزرگ گازی کشور معرفی شدند


۳ بدهکار بزرگ گازی کشور معرفی شدند

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: بزرگترین بدهکاران، صنعت پتروشیمی و بعد از آن فولادی‌ها و سومین هم سیمانی‌ها بزرگترین مصرف کننده و بدهکاران گازی هستند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، رحمانی، مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در گفت و گو با رادیو اقتصاد اظهار داشت: بدهکاران گاز یا پر مصرف های انرژی مشترکین صنعتی بزرگ، مصرف گاز زیادی در دوره قرائت دارند که با توجه به این مصرف گاز بهای بالایی دارند که بیش از ۱۳ همت میزان مصرف صنایع بزرگ کشور است که اگر یک دوره قرائت خود را پرداخت نکنند، عملاً ۱۳همت عقب افتاده و مجموع مطالبات دولت از آنها اگر سه ماه طول بکشد مبالغ بسیار هنگفت خواهد بود.

مهندس رحمانی افزود: با توجه به اقدامات توسعه ایی کشور و هدفمندی یارانه ها، عدم پرداخت گاز بهاء تبعات زیادی دارد که باید به موقع پرداخت کنند تا دولت از منابع به خوبی استفاده کند.

وی بیان داشت: بزرگترین بدهکاران صنایع پتروشیمی، بعد از آن فولادی ها و سومین هم سیمانی ها بزرگترین مصرف کننده و بدهکاران گازی هستند.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه ۲۵ میلیون و ۷۰۰مشترک خانگی داریم این مقدار مصرف، فقط به صنایع برمی گردد که بصورت دوره ایی کمیته ایی تشکیل شده تا با برگزاری جلسات مربوطه پرداخت بدهی ها انجام پذیرد.

 

ارسال نظر