تعمیرات نیروگاهی تا ۱۵ اردیبهشت به پایان می‌رسد

تعمیرات نیروگاهی تا ۱۵ اردیبهشت به پایان می‌رسد

مدیرکل دفتر بهره‌برداری تولید برق حرارتی گفت: ۹۰ هزار مگاوات برنامه تعمیرات نیروگاهی عملیاتی شده است و طبق برنامه این تعمیرات تا ۱۵ اردیبهشت به پایان می‌رسد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، ساناز جعفرزاده مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بهره برداری تولید برق حرارتی گفت: در برنامه تعمیراتی که از مهر ۱۴۰۲ آغاز شد و طبق برنامه ریزی تا نیمه اردیبهشت ۱۴۰۳ ادامه دارد، ۱۰۴ هزار و ۳۰۰ مگاوات برنامه تعمیراتی در نظر گرفته شده است.

او افزود: میزانی که تاکنون از برنامه تعمیراتی عملیات آن آغاز شده نزدیک به ۹۰ هزار مگاوات است و بر اساس پیش‌بینی‌ها تا ۱۵ اردیبهشت تعمیرات باقی مانده هم به اتمام می‌رسد و از لحاظ تعمیراتی به آمادگی صد در صدی برای پیک تابستان می‌رسیم.

او افزود: یک سری از تعمیرات ما برای شهریور پیش‌بینی شده بود که به علت تداوم گرما به مهر معوق شد. اما چیزی که بیشتر بر روی حجم تعمیرات موثر بود این بود که دچار تراز منفی سوخت در فصل زمستان بودیم و به این علت خیلی از تعمیرات در زمستان هم برای کمک به تامین بار شبکه به تعویق افتاد.

او در ادامه از میزان مصرف سوخت در طی سال ۱۴۰۲ گفت: نیروگاه‌های برق در سال گذشته تقریبا ۸۲ درصد با سوخت گاز مورد بهره برداری قرار گرفت. ۱۰ درصد نیز با گازوئیل و باقی مانده از مازوت تامین سوخت انجام گرفت.

 

ارسال نظر