شناسه خبر : 44750

طلای جهانی همچنان بالای ۲۰۰۰ دلار

طلای جهانی همچنان بالای ۲۰۰۰ دلار

قیمت طلا امروز، پنجشنبه (اول فوریه) افزایش یافت زیرا سرمایه‌گذاران امیدوار بودند که فدرال‌رزرو نرخ بهره را به میزان قابل‌توجهی در سال جاری کاهش دهد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۰۴۵ دلار و ۶۵ سنت رسید. در روز چهارشنبه، طلا به بالاترین حد بیش از دو هفته اخیر یعنی ۲۰۵۵ دلار و ۸۸ سنت آمریکا رسید. قیمت طلای آمریکا با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۰۶۳ دلار و ۲۰ سنت رسید.

فدرال رزرو نرخ بهره را بدون تغییر گذاشت و این ایده را که بانک مرکزی ایالات‌متحده می‌تواند در بهار نرخ بهره را کاهش دهد، از بین برد. طبق برنامه احتمالی نرخ بهره IRPR در گروه بورس اوراق بهادار لندن LSEG، قراردادهای آتی شرط‌های کاهش نرخ را در ماه مارس از ۹۰ درصد در پایان سال ۲۰۲۳ به ۳۵.۵ درصد رساندند اما شانس کاهش در ماه می را به ۹۶ درصد افزایش دادند.

معامله گران در حدود ۱۴۲ واحد کاهش نرخ بهره فدرال رزرو برای سال جاری قیمت‌گذاری می‌کنند، در حالی که در صبح چهارشنبه حدود ۱۳۰ واحد کاهش یافته است. یک نظرسنجی بخش خصوصی نشان داد که فعالیت کارخانه چین در ژانویه افزایش یافت و به افزایش اعتماد تجاری به بالاترین سطح ۹ ماهه کمک کرد.

داده‌ها نشان می‌دهد که حقوق و دستمزد خصوصی ایالات‌متحده در ژانویه بسیار کمتر از حد انتظار افزایش یافته است. سرمایه‌گذاران اکنون منتظر گزارش مشاغل برای ژانویه هستند که انتظار می‌رود نشان دهد کارفرمایان در ماه گذشته ۱۸۰ هزار شغل اضافه کرده‌اند.

شاخص دلار آمریکا ۰.۲ درصد افزایش یافت، در حالی که بازدهی اوراق بهادار خزانه‌داری آمریکا نزدیک به کمترین میزان در بیش از دو هفته گذشته در ۳.۹۴۲۶ درصد کاهش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۲.۹۷ دلار در هر اونس رسید، پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۹۱۹.۹۵ دلار رسید و پالادیوم ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۹۸۰.۳۴ دلار رسید.

ارسال نظر