شناسه خبر : 42292

لوکیشن واقعی نقاشی‎‌های مشهور را ببینید


لوکیشن واقعی نقاشی‎‌های مشهور را ببینید

آیا تا به حال دوست داشته‌اید که وارد یک اثر هنری شوید؟ با اینکه شاید این ایده در مورد بسیاری از آثار هنری یک رویای محال به نظر برسد اما برخی از مشهورترین شاهکارهای مدرن در دنیای واقعی وجود دارند و حتی علاقه‌مندان می‌توانند از آن‌ها بازدید کنند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، کافه فرانسوی که «ون‌گوگ» در یکی از تابلوهای نقاشی خود ابدی کرد و کلبه دنجی در «اوهایو» مکان‌هایی به شمار می‌روند که الهام‌بخش برخی از مشهورترین هنرمندان جهان از جمله «گرنت وود»، «کلود مونه»، «ادوارد مونک»‌ و  «ون‌گوگ» شده‌اند.

«کافه تراس در شب» اثر «وینسنت ون‌گوگ»

لوکیشن واقعی نقاشی‎‌های مشهور

در سال ۱۸۸۸ میلادی،‌ «وینسنت ون‌گوگ»، نقاش پست امپرسیونیست از «آرل» واقع در جنوب فرانسه بازدید کرد. «ون‌گوگ» در «آرل»‌ سبک منحصربفرد خود را تکامل بخشید و برخی از مشهورترین آثار هنری خود از جمله «کافه‌تراس در شب»‌ را خلق کرد.

این تابلو نقاشی یک کافه نورانی واقع در میدان مرکزی «آرل» را زیر آسمان پرستاره مشهور «ون‌گوگ» به تصویر کشیده است.

«کافه‌ تراس در شب» در سپتامبر سال ۱۸۸۸ توسط «وینسنت ون‌گوگ» نقاش هلندی خلق شد. این نقاشی آبی و زرد، منظره‌ای از یکی از خیابان‌های «آرل» واقع در فرانسه را به تصویر می‌کشد. در این نقاشی، گروهی از مردم در ساعتی از شب که مشخص نیست در فضای بیرونی یک کافه نشسته‌اند و گروهی دیگر نیز در خیابان قدم می‌زنند.

بخش کوچکی از آسمان درخشان و پرستاره از میان دو ساختمان به چشم می‌خورد که تداعی‌کننده دیگر نقاشی مشهور «ون‌گوگ» یعنی «شب پرستاره» است.

لوکیشن واقعی نقاشی‎‌های مشهور

درحالی که بسیاری از منظره‌های نقاشی‌های مشهور دیگر وجود ندارند، کافه‌ای که در این نقاشی «ون‌گوگ» به تصویر کشیده شده است نه تنها هنوز وجود دارد بلکه همچنان فعال است.

«کوهستان سن ویکتور» اثر «پل سزان»‌

لوکیشن واقعی نقاشی‎‌های مشهور

«سزان» در فاصله سال‌های ۱۸۸۲ تا ۱۹۰۶ میلادی دست کم ۳۰ تابلو نقاشی با موضوع «کوهستان سن ویکتور»‌ خلق کرد. این هنرمند در این مجموعه نقاشی‌ها سبک منحصر به فرد خود در بکارگیری رنگ، ترکیب‌بندی و استفاده از ضربات‌ قلم‌مو را به نمایش گذاشت و این مجموعه تابلوها را به یکی از مهم‌ترین پروژه‌های خود تبدیل کرد.

«سزان» اغلب این نقاشی‌ها را در فاصله‌ای نه‌چندان دور از کوهستان خلق کرده است.

لوکیشن واقعی نقاشی‎‌های مشهور

«سزان» علاوه بر نقشی که به عنوان یک هنرمند پست امپرسیونیست مهم ایفا کرد،‌ به عنوان پدر «فوویسم» و پیشگام «کوبیسم» نیز شناخته می‌شود. با توجه اهمیت «سزان‌»‌ در این ژانرهای پیشرو،‌ از این هنرمند به عنوان یکی از تاثیرگذارترین شخصیت‌های تاریخ هنر مدرن یاد می‌شود.

مجموعه نقاشی‌های نیلوفرهای آبی و پل ژاپنی اثر «کلود مونه»

لوکیشن واقعی نقاشی‎‌های مشهور

«کلود مونه»،‌ نقاش امپرسیونیست فرانسوی در سال ۱۸۸۳ به خانه‌ای در «ژیورنی»، واقع در شمال فرانسه نقل مکان کرد. در همان جا بود که «مونه»  یک شاهکار زیبا خلق کرد و پرورش داد: باغی با الهام از ژاپن.

روش نقاشی در فضای باز باعث شده بود «مونه»‌ زمان زیادی را در باغش صرف کند. او از این فضای چشم‌نواز و سبز لذت می‌برد. این فضا به محل خلق برخی از مشهورترین نقاشی‌های او تبدیل شد:‌ مجموعه نیلوفرهای آبی. این مجموعه شامل ۲۵۰ تابلو نقاشی بزرگ رنگ روغن می‌شود که اکنون در گالری‌های سراسر جهان نگهداری می‌شوند. بنابراین چندان جای تعجب ندارد که بازدیدکنندگان از خانه «مونه» بلافاصله به سراغ پل واقع در باغ می‌روند تا نیلوفرهای آبی را تماشا کنند.

لوکیشن واقعی نقاشی‎‌های مشهور

پل چوبی که از میان برکه داخل باغ عبور می‌کند به انتخاب «مونه»‌ در سال ۱۸۹۵ به سبک ژاپنی ساخته شد و مشهورترین تابلوهای نقاشی که این پل در آن‌ها به چشم می‌خورد، اکنون در گالری ملی لندن و گالری ملی هنر واشنگتن نگهداری می‌شوند.

مجموعه نقاشی‌های پارلمان اثر «کلود مونه»

لوکیشن واقعی نقاشی‎‌های مشهور

«مونه» در طول مدتی که در «ژیورنی» ساکن بود، بارها به لندن سفر کرد. این هنرمند مجموعه‌ای از تابلوهای نقاشی از ساختمان پارلمان انگلستان در پاییز ۱۸۹۹ و اوایل ۱۹۹۰ تا ۱۹۰۱ و در دوران اقامتش در لندن خلق کرد. تمامی این تابلوها از همان نمایی از ساختمان پارلمان که از اتاق محل اقامت «مونه»  دیده می‌شد خلق شده‌اند. با این حال «مونه» این تابلوهای نقاشی را در ساعات مختلف شبانه روز و در آب و هوای مختلف نقاشی کرد.

لوکیشن واقعی نقاشی‎‌های مشهور

گمان می‌رود که مونه این نقاشی‌ها از تراس طبقه دوم بیمارستان سنت توماس خلق کرده است.

مجموعه نقاشی‌های «جیغ» اثر «ادوارد مونک»‌

لوکیشن واقعی نقاشی‎‌های مشهور

«ادوارد مونک»، نقاش نروژی از سال ۱۸۹۳ تا ۱۹۱۰ مجموعه معروف خود به نام «جیغ» را خلق کرد. این مجموعه، شخصیتی را در حال فریاد کشیدن به تصویر می‌کشند. با اینکه نوع مواد به کار رفته در خلق این آثار متفاوت است، اما ترکیب کلی این چهار نقاشی یکسان است.

«مونک»‌ در خاطراتش از لحظه‌ای که الهام‌بخش خلق «جیغ» شده است، این‌طور نوشت: « یک روز عصر داشتم از مسیری عبور می‌کردم که شهر در یک طرف آن و پایین آن آبدره قرار داشت. احساس خستگی و بیماری داشتم. ایستادم و به بالای آبدره نگاه کردم، خورشید داشت، غروب می‌کرد و رنگ ابرها داشت به قرمز تبدیل می‌شد. حس کردم جیغی در طبیعت رها شده است؛‌ برایم این‌طور به نظر می‌رسد که جیغی شنیده باشم. این تصویر را نقاشی کردم، ابرها را به رنگ خون واقعی نقاشی کردم. رنگ فریاد کشید؛ این‌گونه «جیغ»‌ خلق شد.»‌

لوکیشن واقعی نقاشی‎‌های مشهور

گمان می‌رود جاده‌ای که این شخصیت‌ها بر روی آن به تصویر کشیده‌ شده‌اند، جاده «Valhallvegen»‌ باشد که در «اسلو» واقع شده است.  این جاده که بر روی یک تپه واقع شده است؛ مکان محبوبی برای شهروندان اسلو است که علاقه دارند، شهر را تماشا کنند.

«گوتیک آمریکایی» اثر «گرنت وود»

لوکیشن واقعی نقاشی‎‌های مشهور

«گرنت وود»‌ در سال ۱۹۳۰ میلادی تابلو نقاشی «گوتیک آمریکایی»، یکی از مشهورترین آثار هنر مدرن را خلق کرد.

لوکیشن واقعی نقاشی‎‌های مشهور

این نقاشی زن و مردی را نشان می‌دهد که جلوی خانه‌ای کوچک و سفید با پنجره‌ای به سبک نئوگوتیک ایستاده‌اند. در حالی که بسیاری معتقدند که یک زوج (یعنی یک کشاورز و همسرش) هستند، این چهره‌ها در واقع از خواهر «وود» و یک دندانپزشک الگوبرداری شده‌اند. این خانه اکنون در «الدون» واقع شده است.

 

ارسال نظر