شناسه خبر : 37687

نگارخانه لاله میزبان پیشگامان هنر نوگرای ایران می‌شود

نگارخانه لاله میزبان پیشگامان هنر نوگرای ایران می‌شود

دومین نمایشگاه «پیشگامان هنر نوگرای ایران» جمعه ۱۰ شهریور به کیوریتوری محمدعلی سعیدی در نگارخانه لاله آغاز به کار می‌کند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، دومین نمایشگاه «پیشگامان هنر نوگرای ایران» به کیوریتوری محمدعلی سعیدی روز جمعه ۱۰ شهریور ۱۴۰۲ از ساعت ۱۶ تا ۱۹ با حضور هنرمندان و دوستداران هنر در نگارخانه لاله افتتاح می‌شود.

مدرنیسم در هنر ایران را پرونده‌ای به بایگانی سپرده شده می‌دانند تا مختومه. عده‌ای معتقدند اساساً گفتگو و مجادله جدی در خصوص هنر نوگرای ایران که دست‌کم از اوایل قرن حاضر آغاز شده، صورت نگرفته و زوایای پنهان بسیارش، هنوز که هنوز است کنکاش نشده، این مهم ما را برآن داشت تا با برگزاری سلسه نمایشگاه‌های پیشگامان هنر نوگرای ایران به پویایی بیشتر و با نگاه ویژه به رونق بخشی اقتصاد هنر، ضمن ارائه آثار ارزشمند هنرمندان شاخص، آثار آنها را در معرض دید عموم قرار دهیم.

در دومین نمایشگاه «پیشگامان هنر نوگرای ایران علاوه بر فروش آثار، سلسله جلسات پیرامون نقد و بررسی هنر نوگرای ایران، با حضور استادان به نام، برگزار خواهد شد.

در این نمایشگاه ۱۸ هنرمند با ۳۸ اثر حضور دارند و آثاری از توکل اسماعیلی (مش اسماعیل)، ناصر اویسی، تاها بهبهانی، ژازه تباتبایی، محمود جوادی پور، جواد حمیدی، کامبیز درم‌بخش، پرویز شاپور، جلال شباهنگی، علی‌اکبر صادقی، بهجت صدر، فتح‌الله قوللر آقاسی، منصور قندریز، حسین محجوبی، اردشیر محصص، ایراندخت محصص، مرتضی ممیز و منوچهر نیازی به نمایش در می‌آید.

این نمایشگاه همه روزه از ۱۱ شهریور تا ۵ مهر ۱۴۰۲ شنبه تا چهارشنبه‌ها ساعت ۱۰ تا ۱۸، پنج‌شنبه‌ها ۱۰ تا ۱۳ به غیر از ایام تعطیل دایر خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید و خرید آثار به نگارخانه لاله، واقع در خیابان فاطمی، ضلع شمالی بوستان لاله، روبه‌روی پارکینگ طبقاتی لاله مراجعه کنند.

ارسال نظر