شناسه خبر : 46398

حمایت مالی سازمان ملل از ایمن سازی جاده‌ها در ایران

حمایت مالی سازمان ملل از ایمن سازی جاده‌ها در ایران

آر اس اف مسئول صندوق ایمنی جاده‌ای سازمان ملل متحد در نشست با معاون وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه از آمادگی بررسی برای انجام مساعدت‌های فنی به نظام ایمنی ایران خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از سازمان راهداری و حمل‌ونقل‌ جاده‌ای، در دیدار هیات اعزامی این سازمان به سرپرستی داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی ایران با ورونیکا روندئو مسئول صندوق ایمنی جاده‌ای سازمان ملل متحد درخصوص نحوه همکاری برای بهره‌مندی کشورمان از مساعدت‌های فنی و اعتباری در زمینه ارتباط ایمنی جاده ای در ایران گفت‌وگو و تبادل نظر شد.

در این نشست که در جریان برگزاری هشتاد و ششمین اجلاس کمیته حمل‌ونقل زمینی کمیسیون اقتصادی اجتماعی اروپا در سازمان ملل برگزار شد، مقرر گردید؛ متعاقباً فرصت‌های همکاری مورد بررسی قرار گیرد.

بر اساس این گزارش؛ مسئول صندوق ایمنی جاده‌ای سازمان ممل متحد تعامل نزدیک هیات ایرانی با ژان تاد نماینده ویژه سازمان ملل در امور ایمنی را مورد تاکید قرار داد.

وی با اشاره به پاره‌ای کلیات حقوقی کنوانسیون بین‌المللی در زمینه‌های حمل‌ونقلی و تجاری از آمادگی نهاد متبوع خود برای کمک در زمینه های حقوقی جهت الحاق به کنوانسیون‌های بین‌المللی خبر داد و با اشاره به اهمیت مقوله ایمنی تأکید کرد: هزینه سوانح فشار زیادی بر خانواده‌ها و جامعه وارد می‌کند و با توجه به تجارب قبلی جمهوری اسلامی ایران در پیاده‌سازی نخستین پروژه جامع ایمنی، از آمادگی بررسی برای انجام مساعدت‌های فنی به نظام ایمنی ایران خبر داد.

در این دیدار رویکردها و اقداماتی نظیر اصلاح چارچوب های نهادی، چگونگی بازنگری سیاست‌های ملی و چشم‌اندازها، چگونگی پایش داده‌های ایمنی، بهبود ایمنی کاربران آسیب پذیر در جاده‌ها، تقویت رویکرد نظام ایمن و چگونگی رویه‌ها و اقدامات، بهبود ایمنی کودکان، انجام اقدامات پیشگیرانه برای حذف انواع تصادف شدید، اجرای اقدامات کاهش سرعت بر اساس نگرش رانندگی در ایران مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است، هیات اعزامی سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای با نماینده صندوق ایمنی جاده‌ای سازمان ملل برای همکاری در زمینه انجام مطالعات مشترک اجرای طرحهای مدیریت ارتقای ایمنی در ایران رایزنی کرد.

ارسال نظر