شناسه خبر : 47402

روز شنبه کدام ایستگاه‌های مترو افتتاح می‌شوند؟

روز شنبه کدام ایستگاه‌های مترو افتتاح می‌شوند؟

روز شنبه ۲۶ اسفند ماه، ۳ ایستگاه و ۲ ورودی جدید در خط ۶ متروی تهران افتتاح خواهد شد و جمع ایستگاه‌ها در این خط به عدد ۲۳ می‌رسد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محسن هرمزی، مدیرعامل شرکت متروی تهران در مورد افتتاحیه‌های روز شنبه هفته آینده گفت: از اسفند ماه سال ۱۴۰۱ که ۴ ایستگاه میدان شهدای هفتم تیر، میدان حضرت ولیعصر (عج)، بوستان لاله و کارگر در خط ۶ به بهره‌برداری رسید، تا اسفند ماه ۱۴۰۲ که روز‌های پایانی آن را سپری می‌کنیم، تعداد ۱۰ ایستگاه در این خط افتتاح شده که آمار قابل تاملی به شمار می‌آید.

این در حالی است که مهر ماه امسال نیز ۳ ایستگاه شهرزیبا، شهران و شهید آرمان علی‌وردی (کوهسار) در اختیار مردم قرار گرفت. با بهره‌برداری از این ۱۰ ایستگاه در مدت زمان یک سال اخیر، تعداد ایستگاه‌های تکمیل شده خط ۶ به عدد ۲۳ ایستگاه می‌رسد تا بتوان امیدوار بود که پرونده کل ایستگاه‌های خط مذکور (غیر از بخش توسعه جنوبی) در سال ۱۴۰۳ بسته شود.

گفتنی است؛ ایستگاه بهار شیراز در بخش میانی خط ۶ و دو ایستگاه دیگر در قطعه شمالی این خط واقع شده‌اند؛ با بهره‌برداری از ایستگاه‌های آیت الله کاشانی و شهدای کن، در واقع تمام ایستگاه‌های نیمه شمالی خط ۶ تکمیل شده و مسیری پیوسته در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

همچنین همزمان با آغاز بهره برداری از ۳ ایستگاه فوق الاشاره، ورودی‌های دوم ایستگاه‌های شهرزیبا و شهران در همین خط نیز افتتاح خواهند شد تا پرونده افتتاحیه‌های سال ۱۴۰۲ شرکت متروی تهران بسته شود.

 

ارسال نظر